4 tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť energiu vašej mysle

4 tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť energiu vašej mysle

Sme živé bytosti. Prijímame a vyrábame našu duševnú energiu pomocou vody, vzduchu, slnka, jedla a smiechu. Ale sme tiež kultúrnymi bytosťami, ktoré získavajú energiu z čítania kníh, sociálnych vzťahov, cestovania alebo hier. Nájsť si ale správny spôsob motivácie a podory je na každom z nás.

Nižšie nájdete prehľad hlavných „zdrojov“ energie na obnovenie a zvýšenie sily mysle. Objavte 4 tipy, ktoré vám pomôžu odomknúť potenciál vášho mozgu.

Pitie vody a zabezpečenie potrebnej hydratácie tela je prvým krokom k zlepšeniu duševnej energie

Voda je najdôležitejším zdrojom energie mysle. V roku 2012 sa uskutočnila zaujímavá štúdia so študentmi z Univerzity v Londýne. Výsledkom štúdie bolo zistenie, že študenti, ktorí počas skúšky pili vodu, v priemere zvýšili svoje výkony a výsledky o 5 % v porovnaní s tými, ktorí nepili vodu vôbec. Ak sa pripravujete na skúšku alebo potrebujete vypracovať bakalársku prácu, odporúčame vám prijať a osvojiť si tento tip.

Precvičujte si vedomé dýchacie techniky

Áno, aj prostredníctvom nášho dýchania môžeme doplniť energiu mysle. Napríklad, ak máte pocit úzkosti, stresu alebo túžby, dýchanie vám pomôže znovu získať nad všetkým kontrolu. Pri praktizovaní tejto techniky si všimnete, že vedomé dýchanie môže zabrániť strate duševnej energie v kritických situáciách. Vypracovanie náročnej seminárnej práce tak bude vďaka správnemu dýchaniu oveľa jednoduchšie.

Používajte slnečné svetlo ako prírodný zdroj energie mysle

Premýšľali ste niekedy, ako váš mozog reaguje na vystavenie slnečnému žiareniu? Na vnútornej úrovni ľudského tela spôsobuje slnečné svetlo zvýšenie metabolickej energie, je prírodným zdrojom vitamínu D (ktorý ovplyvňuje rýchlosť spojenia medzi neurónmi) a „vypína“ spánkové neuróny, ktoré inak spôsobujú, že sa cítime ospalý.

Všimli ste si, ako v lete stúpa vaša mentálna a fyzická energia a čoskoro klesá? Stáva sa to preto, že priame a intenzívne svetlo nás robí aktívnejšími, zvyšuje motiváciu a schopnosť pracovať, napríklad pod vplyvom slnečného žiarenia je pre nás ľahšie vydržať dlhý pracovný deň na nohách.

Venovali ste pozornosť tomu, čo sa deje v miestnosti so slabým alebo teplým svetlom? V takýchto situáciách sa naše telo uvoľní, hovoríme menším a tichším hlasom. Preto pre viac energie potrebujete aj viac svetla.

Získajte podporu duševnej energie prostredníctvom stravovania

Určite ju využijete aj pri kreatívnej tvorbe nového webu. Pri výbere potravín, ktoré obsahujú všetky základné živiny, dodržiavajte správny postup výberu. Existujú určité potraviny, ktoré sa dôrazne odporúčajú najmä tím, ktorí sa zaujímajú o zdravie svojho mozgu a snažia sa udržať si jeho správne fungovanie. Medzi tieto produkty patria výrobky, ktoré obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, rastlinných tukov, vitamínov B, najmä kyseliny listovej, vitamínu D, antioxidantov alebo fosforu. Správna strava môže pomôcť predchádzať Alzheimerovej chorobe a predčasnému starnutiu mozgu. Správna strava vám dodá aj energiu!