Ako vybrať vírivku

Ako vybrať vírivku

Relax ako vo wellness centre môžete mať pokojne aj doma. Stačí, ak si zakúpite kvalitnú vírivku. Aby sa vám v nej príjemne relaxovalo, pri výbere by ste mali zohľadniť niekoľko faktorov. Ktoré to sú, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ergonómia a hydromasážny systém vírivky
Slovo vírivka má viacero zaužívaných synoným. Bežne sa môžete stretnúť s názvom vírivý bazén, hottube.

Pri výbere vírivky vám ako prvé potrebuje sadnúť jej tvar. Najlepšie je, ak si ju pre kúpou môžete vyskúšať. Vyberajte, samozrejme, z modelov, ktoré svojou veľkosťou vyhovujú počtu osôb, ktoré ju budú využívať.

Pre dokonalý relax je dôležité, aby sa vám vo vybranom modeli dobre sedelo. Ak kupujete vírivku pre rodinu, je vhodné, aby si ju kvôli rozdielom v proporciách mužskej a ženskej postavy vyskúšali obaja partneri.

Ako druhé sa informujte o vlastnostiach hydromasážneho systému vírivky. Nestačí sa však informovať o počte trysiek. Na to, aby vírivka splnila svoju funkciu, je dôležité aj ich umiestnenie, veľkosť a typ.

Kam vírivku umiestniť
Nasleduje rozhodnutie kam vybraný model umiestnite. Vírivky nájdete na trhu v rôznych tvaroch a veľkostiach. Môžete ich umiestniť v interiéri aj exteriéri. Obľúbenou voľbou je umiestnenie na terase alebo v zimnej záhrade.

Kvalita škrupiny vírivky
Pri kúpe máte na výber aj z viacerých materiálových prevedení. Najčastejšie v ponuke trhu nájdete:

  • Rotačne tvarované vírivky — rotačné tvarovanie je proces, pri ktorom sa zahrieva vysokohustotný polyetylén vo forme. Po jeho ochladení vznikne dutý tvar vírivky.
  • Akrylátové vírivky — tento typ sa vyrába z akrylu. Kvalitné akrylátové vírivky sú na trhu bohatšie zastúpené. Vďaka použitému materiálu majú svoj typický hladký a lesklý tvar.

Mäkučké osušky
Po príjemnom posedení a masáži vodným prúdom alebo bublinkami je najlepšie zabaliť sa do mäkkej osušky. Teplota vášho tela tak klesá pomalšie a vy si ďalej môžete vychutnávať dokonalosť odpočinku. Pri výbere hľadajte najmä kvalitu materiálu. Osušky by mali byť vyrobené zo 100 % bavlny. Pre maximálny komfort je dôležitá tiež veľkosť minimálne v štandardnom rozmere 70 x 140 cm.