Túžite po pleti bez vrások? Máme pre vás riešenie

Túžite po pleti bez vrások? Máme pre vás riešenie

Túžite vyzerať stále mlado? Staráte sa o svoj zovňajšok a chcete mať krásne a zdravé nechty? Tak potom presne pre vás je nasledujúci článok.

Ako zabrániť starnutiu pokožky
Starnutie pokožky a vznik vrások je prirodzený proces. Vrásky vznikajú, keď pokožka stráca svoju prirodzenú pružnosť v dôsledku nižšej tvorby kolagénu. Prvé vrásky sa zvyknú vyskytnúť okolo očí a úst. Neskôr sa objavia vrásky na čele, krku a dekolte. Ak chcete stále vyzerať mlado, možno vás poteší, že vrásky je možné vyhladiť. Používa sa na to viacero moderných metód:

  • Na vyhladenie mimických vrások okolo očí a úst sa používa botulotoxín. Táto látka vyplní vrásky a omladí pleť.
  • Prirodzenú pružnosť dodáva pleti kyselina hyaluronová, ktorá navyše podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.
  • Na odstránenie a zjemnenie vrások na tvári, krku aj v dekolte sa používa aj tzv. frakčný resurfacing. Ide o laserové odstránenie povrchovej vrstvy pokožky a podporu prirodzeného procesu jej obnovenia.
  • Omladenie pleti ponúka aj mikroihličková rádiofrekvencia­, ktorá podporí tvorbu nového kolagénu.
  • Prostriedkom na ošetrenie povrchových vrások je tiež chemický peeling. Táto metóda odstraňuje povrchovú vrstvu pokožky, čím podporí tvorbu novej vrstvy.

Pre krásne nechty bez mykózy
Nepríjemná mykóza je ochorenie, s ktorým sa stretne počas svojho života približne 30 % ľudí. Mykóza nechtov sa dá liečiť niekoľkými spôsobmi aj v domácich podmienkach. V ťažšom stupni ochorenia je potrebné navštíviť lekára, ktorý vám predpíše medikamentóznu liečbu. Táto liečba je zdĺhavá a trvá 3 – 18 mesiacov. Dlhodobá liečba tabletkami môže mať však nepriaznivý vplyv na pečeň.

Ak nechcete podstupovať zdĺhavú liečbu liekmi, môžete podstúpiť laserovú liečbu. Pri nej sa laserom spečú mykotické hubové vlákna. Zákrok prebieha ambulantne a nie je bolestivý. Opakuje sa raz za 3 – 4 týždne až do úplného vyliečenia.

Potrebujete nové topánky?
Na krásne, zdravé nohy patria kvalitné dámske topánky. V jarnom a jesennom období využijete najmä pohodlné poltopánky. Dajú tiež obuť aj na špeciálne príležitosti v zime. Pri kúpe máte na výber z pestrej ponuky modelov. Ak máte rada pohodlie, vyberajte modely z kože alebo mäkkého semišu. Čo sa farebnosti týka, módnymi farbami sú prírodné odtiene hnedej a pieskovej a klasika v podobe bielej a čiernej farby. V móde zostávajú aj rôzne dekoratívne kovové prvky. Ak chcete zaujať, vsaďte na hit tohtoročnej sezóny – kovovú farbu s jej výrazným leskom alebo výraznú červenú.