Potrebujete prepraviť tovar? S týmto riešením ho dopravíte vždy včas

Potrebujete prepraviť tovar? S týmto riešením ho dopravíte vždy včas

Ak potrebujete prepraviť vaše výrobky alebo iný tovar, môžete si vybrať z niekoľkých spôsobov prepravy. V nasledujúcom článku si zhrnieme výhody dvoch z nich. A pozrieme sa tiež na dôležitú súčasť vybavenia každej obchodnej prevádzky.

Kamiónová preprava
Kamiónová preprava dodá váš tovar presne na určené miesto bez nutnosti jeho prekladania. Môžete ju využiť na dlhšie aj kratšie vzdialenosti ako vnútroštátnu aj medzinárodnú dopravu. Vďaka využitiu kontajnerových, skriňových alebo cisternových vozidiel je výhodou tohto typu prepravy možnosť prevozu rôznych druhov nákladu bez závislosti na cestovných poriadkoch.

Kamiónová preprava ušetrí vaše náklady aj čas. Výhodou je, ak prepravca ponúka rôzne možnosti zakúpenia tejto služby. Napríklad možnosť prepravy zásielky, ktorá nevyužije celý priestor vozidla, pričom zaplatíte len reálnu cenu prepravy pripadajúcu na objem vašej zásielky.

Námorná doprava
Výhodná námorná preprava je najstarší spôsob medzikontinentálnej dopravy. Jej výhodou je preprava zásielok na veľké vzdialenosti za nízke náklady. Ďalšou výhodou je možnosť kombinácie so železničnou alebo kamiónovou prepravou. Nevýhodou môže byť vyššia náročnosť na čas. Na prepravu objemnejších zásielok je však oproti využitiu leteckej dopravy medzi kontinentmi nenahraditeľná. Námorná doprava je okrem toho vysoko spoľahlivá, bezpečná a ekologická.

Obchodné váhy
Vo väčšine obchodných prevádzok sú okrem dopravy, nevyhnutnou súčasťou vybavenia predajne aj obchodné váhy. Ak vyberáte nové obchodné váhy, pred kúpou si ujasnite, aké sú vaše konkrétne potreby.

Obchodné váhy sa od seba môžu líšiť svojou váživosťou, metrologickým overením či cenou. Rozdiel je tiež v tom, či budete váhu požívať na váženie dodávok tovaru na sklade alebo priamo na prevádzke. Niektoré váhy sú určené napríklad len na váženie porcií, iné aj na prepočet ceny za vážený tovar. V ponuke na trhu nájdete tiež obchodné váhy, ktoré sú vybavené tlačiarňou etikiet alebo sú programovateľné za pomoci počítača a podobne.