Pripravte sa na dovolenku do posledného detailu

Pripravte sa na dovolenku do posledného detailu

Zbaliť sa na dovolenku dá občas poriadne zabrať. Najviac vtedy, ak cestujete do exotických destinácií. Máme pre vás preto tipy, na čo nezabudnúť, aby pokojnému relaxu nič nestálo v ceste. A na záver článku sme pripravili tip pre všetkých, ktorí majú radi more.

Letenky a plné cestovné kufre
Na dovolenke do zahraničia by vaše nové cestovné kufre mali obsahovať oblečenie a obuv podľa počasia, ktoré v danej krajine prevláda. Ak ste zamierili za exotikou, váš cestovný kufor bude iste obsahovať najmä letné oblečenie. Nezabudnite však aj na niekoľko kúskov pre prípad, že vás zastihne menej priaznivé počasie. Ďalej budete potrebovať kozmetiku, ktorú bežne používate a opaľovacie krémy s vysokým UV faktorom. V príručnej batožine by nemali chýbať cestovné doklady a letenky. Dôležitou súčasťou batožiny je cestovná lekárnička. Mali by v nej byť lieky, ktoré pravidelne používate, aj lieky pre bežné zdravotné problémy.

Drobnosti pre štýlový vzhľad
Ak patríte medzi tých, ktorí si pred dovolenkou radi kúpia niečo nové na seba, vyberte si praktické oblečenie a doplnky. Dámy pravdepodobne zvolia nové plavky, moderný top alebo šaty. Naše tipy na nákupy neobchádzajú ani mužskú časť populácie. Muži sa môžu potešiť novými krátkymi nohavicami a výbornou voľbou je tiež plážová obuv. Ak hľadáte niečo na pozdvihnutie vášho štýlu obliekania, skúste napríklad pánsky opasok. Pri jeho kúpe pozerajte na kvalitu materiálu aj prevedenia. Najlepšou voľbou sú kožené pánske opasky, ktoré ľahko skombinujete s každodenným aj slušným oblečením.

Dovolenka Hurghada
Obľúbená Hurghada je známe turistické centrum, ktoré sa nachádza na egyptskom pobreží Červeného mora. Ročne ho navštívi až milión turistov. Hurghada je miesto, kde si môžete dosýta užiť kúpanie na pláži, šnorchlovanie, potápanie a iné vodné športy. Ak máte radi prechádzky do histórie a za kultúrou krajiny, môžete sa prejsť najstaršou časťou mesta. Nájdete tu koptský kostol, mešity a mestský bazár s tradičnou atmosférou. Pre dokonalosť zážitku si nezabudnite posedieť v miestnej reštaurácii alebo kaviarni.