Burger King prichádza s novinkou Rebel Whopper: 100 % Whopper, 0 % hovädzieho mäsa

Burger King prichádza s novinkou Rebel Whopper: 100 % Whopper, 0 % hovädzieho mäsa

Spoločnosť Burger King sa rozhodla inovatívnym spôsobom reagovať na čoraz vyšší dopyt zákazníkov po produktoch rastlinného pôvodu. Dnešným dňom tak do svojej ponuky aj na Slovensku zaradila úplne novú a dlho očakávanú novinku s názvom Rebel Whopper. Spoločnosť ju prináša naraz až v 25 krajinách Európy a vo viac ako 2 500 prevádzkach. Ide tak o úplne najväčší launch v histórii značky. Burger King sa vďaka tomuto kroku stane najväčším reťazcom reštaurácií v celej Európe, ktorý zaradil do svojej ponuky mäso čisto rastlinného pôvodu.

Potraviny rastlinného pôvodu majú čoraz viac v obľube nielen vegetariáni či vegáni, ale aj tí, ktorí si radi doplnia či odľahčia svoj jedálniček. Uvedenie tejto novinky na trh v USA a vo Švédsku sa aj z toho dôvodu stretlo s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Potvrdilo sa tak, že prístupná rastlinná alternatíva obľúbeného burgru Whopper oslovila nielen existujúcich, ale aj nových zákazníkov spoločnosti.

Nový Rebel Whopper poteší chuťové poháriky svojich zákazníkov rovnakým zložením ako ikonický Whopper. Tentokrát však trochu novým, rebelským, ale aj ekologickým spôsobom. Hlavnou ingredienciou je totiž v tomto prípade šťavnaté, na ohni grilované „mäso“ 100 % rastlinného pôvodu. Zvyšok burgra ostáva nezmenený. Dozlatista upečenú sezamovú žemľu dopĺňa chuť čerstvých paradajok, ľadového šalátu, majonézy, kečupu, uhoriek a chrumkavej cibule. Rastlinné plátky sa aj v tomto prípade pripravujú na otvorenom grile, čo znamená, že si zachovajú rovnakú chuť aj vôňu, na ktorú sú milovníci kultového mäsového Whopperu zvyknutí. Pre samotného zákazníka tak môže byť neraz záhadou, že Rebel Whopper naozaj neobsahuje mäso živočíšneho pôvodu.

Uvedenie nového Rebel Whopper na trh sa pripravovalo už dlhšiu dobu. Oficiálnym dodávateľom tej najdôležitejšej zložky, teda „mäsa“ číro rastlinného pôvodu, je spoločnosť The Vegetarian Butcher. Tej sa v spolupráci s Burger Kingom podarilo vyvinúť jedinečný a kvalitný produkt, ktorý je nielen z hľadiska chuti, ale aj textúry veľmi podobný klasickému mäsu. Typické vlastnosti, vôňu a chuť hovädzieho mäsa však v tomto prípade nahrádzajú výlučne rastlinné ingrediencie. Novinka tak ostáva okrem svojej už tradičnej chuti podčiarknutá aj chuťou zodpovednosti. Pre trh s rýchlym občerstvením tak môže v tomto smere znamenať doslova revolúciu.

Pre spoločnosť Burger King predstavujú inovácie, ale aj spoločenská zodpovednosť jedny z nosných hodnôt značky. Preto sa aj takýmto nevšedným spôsobom značka rozhodla naplniť očakávania svojich zákazníkov. „Na základe dlhodobého dopytu našich zákazníkov po takejto alternatíve mäsa pevne veríme, že práve nový Rebel Whopper bude pre nich produktom, na ktorý tak netrpezlivo čakali. Ide totiž o klasickú chuť ikonického Whoppera s jediným rozdielom, že hovädzie mäso sme nahradili chutnou bezmäsitou alternatívou. Týmto novým produktom tak ponúkame skvelú alternatívu zákazníkom, ktorí radi uprednostnia rastlinný variant mäsa, no s identickou chuťou. Sme veľmi zvedaví na to, či si naši zákazníci všimnú medzi burgrami nejaký rozdiel,“ hovorí s nadšením Daniel Ryška, riaditeľ značky Burger King pre Česko a Slovensko.

K samotnej tvorbe Rebel Whopperu sa vyjadril aj Jaap Korteweg, zakladateľ spoločnosti The Vegetarian Burcher. „Spolupráca s Burger Kingom na Rebel Whopperi bola pre nás úžasnou skúsenosťou a tešíme sa, že túto novinku budú môcť už čoskoro vyskúšať aj samotní zákazníci Burger Kingu,“ dodáva.