Revolučný HP Elite Dragonfly – ultraľahký notebook, ktorý myslí aj na ekológiu

Revolučný HP Elite Dragonfly – ultraľahký notebook, ktorý myslí aj na ekológiu

Je ľahký ako vážka a navyše aj ekologický. O čom je reč? O nedávno predstavenom notebooku Elite Dragonfly od spoločnosti HP, ktorý je revolučný hneď v niekoľkých smeroch. Okrem neuveriteľne nízkej váhy, ktorá nedosahuje ani jedného kilogramu, sa môže pýšiť titulom “prvý notebook, ktorého časti pochádzajú z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch.“ HP tým dáva jasne najavo, že to s ekológiou myslí naozaj vážne.

Slovo “dragonfly” sa dá do slovenčiny preložiť ako “vážka” a tento názov rozhodne nebol pre novinku od HP vybraný náhodou. Pre vážky je totiž typické, že sú síce veľmi ľahké, ale zároveň veľmi výkonné a vytrvalé. To platí bez výnimky aj pre 13,3 palcový laptop HP Elite Dragonfly, ktorý ponúka okrem poriadneho výkonu a nízkej váhy tiež batériu, ktorá dokáže vydržať v prevádzke bez nabíjačky dlhšie než 24 hodín. Vďaka svojej výdrži je tento notebook najlepším vytrvalcom vo svojej triede.

Notebook HP Elite Dragonfly je teda ako stvorený pre náročných používateľov, ktorí potrebujú byť maximálne mobilní. Už žiadne neustále nabíjanie či problém s váhou batožiny pri ceste lietadlom.
Nový HP Elite Dragonfly je však špeciálny aj v inom ohľade. Ide totiž o prvý notebook na svete, ktorého súčiastky pochádzajú z plastového odpadu, pri ktorom je veľké riziko, že by jedného dňa skončil v oceáne. K dnešnému dňu HP zhromaždilo viac ako 450 ton takých plastov v oblasti ostrovného štátu Haiti.

Pre HP je životné prostredie kľúčovou témou
Že to spoločnosť HP myslí s ochranou životného prostredia naozaj vážne dokazuje aj nedávno nadviazané partnerstvo so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci spolupráce s WWF sa firma HP zaviazala, že prispeje sumou 11 miliónov dolárov (takmer desať miliónov eur) k obnove a ochrane 81 tisíc hektárov dažďových pralesov, čo sa rovná rozlohe amerického New Yorku.