Hrejivá, mäkká a dlhotrvácna korková podlaha

Hrejivá, mäkká a dlhotrvácna korková podlaha

Korkovú podlahu zrejme netreba nijako špeciálne predstavovať. Táto technológia je na trhu už niekoľko rokov a podlahové štúdiá ich majú vo svojom portfóliu najmä vďaka dlhému zoznamu jej výhod. Mnohí z nás poznajú chladný šok, keď sa pri rannom vstávaní dotknú naše chodidlá studenej podlahy. Niekoho tento pocit “nakopne” k rýchlejšiemu prebratiu sa a naštartovaniu fungovania vlastného tela. Viacerým však táto situácia ranné vstávanie ešte sťaží. Ak je pre vás tento pocit neprekonateľný, korková podlaha by vám v tomto smere mohla zaručene pomôcť. Korok je zaručene schopný vyššie uvedený problém eliminovať, na dotyk je totižto takáto podlaha veľmi hrejivá.

Korková podlaha a úvod do jej montáže
Korková podlaha predstavuje sústavu upravených panelov, ktoré do seba zapadnú bez použitia klincov a lepidla. Korkovú podlahu je možné pokladať na akýkoľvek typ podkladového materiálu a v tomto ohľade sa netreba nijako obávať o to, že by si s nejakým materiálom “nesadla”. Medzi najčastejšie podkladové materiály, na ktorých je korková podlaha položená, sú preglejka, iná už položená plávajúca podlaha, betón či dlaždice.

Najčastejším štýlom montáže je click systém, ktorý je vám zrejme známy aj s iných typov podláh, napríklad laminátových. Tento systém podkladania zabezpečí pevný a veľmi presný spoj jednotlivých dosiek a väčšina z vás je po prečítaní niekoľkých článkov, napríklad aj z webu, plne schopná takúto montáž zvládnuť aj svojpomocne. Podlaha z korku je určená pre väčšinu miestností a priestoru v obydlí, no vo vlhkom prostredí môže nastať problém. Medzi takéto miestnosti patrí rozhodne kúpeľňa kde je zvýšené riziko rozliatia vody a rovnako sa tu počas dňa prakticky permanentne vyskytuje vlhkosť. Švy podlahy môžu vďaka tejto skutočnosti trpieť. Aj tento problém sa však dá vyriešiť úpravou korku tak, aby aj v kúpeľni vedel svojmu majiteľovi poskytnúť plné portfólio svojich výhod. Bez tejto špeciálnej úpravy by hrozilo, že lamely napučia a následne sa deformujú.

Väčšina výrobcov odporúča lamely rozbaliť aspoň 72 hodín pred samotnou pokládkou, samozrejme v priestore kde ich budeme inštalovať. Samozrejme, ako aj pri iných typoch podláh, je potrebné  dodržať odskok lamiel od steny a v tomto ohľade sa môžeme riadiť pokynmi uvedenými na obale. Ďalším odporúčaním je po inštalácii poskytnúť korkovej podlahe polyuretánový náter.

Ak sa vám korková podlaha zapáčila kliknite na internetovú stránku https://www.kvalitne-podlahy.sk/ a dozviete sa viac.