Pepsi odštartovala ďalší Súboj chuti. O priazeň spotrebiteľov bojuje aj kolový variant bez kalórií

Pepsi odštartovala ďalší Súboj chuti. O priazeň spotrebiteľov bojuje aj kolový variant bez kalórií

Značka Pepsi spustila pokračovanie populárneho projektu „slepého testovania“ chutí,v ktorom spotrebitelia ochutnajú a porovnajú dve najväčšie značky kolových nápojov na svete. Kampaň, ktorej história siaha až do roku 1975, prichádza na Slovensko už po štvrtýkrát. Aj tento rok si pritom zmerajú sily nielen kalorické, ale aj bezkalorické varianty oboch nápojov. Pepsi preto bude zastúpená ako plechovkou v klasickej modrej farbe, tak aj bezkalorickou Pepsi Max vo farbe čiernej. Slováci budú môcť Pepsi s najväčším konkurentom porovnávať na mnohých zastávkach v rámci roadshows i prostredníctvom menších mobilných testovacích jednotiek. Kampaň je podporená v TV, digitálnom prostredí aj na sociálnych sieťach.

Ide o kľúčovú kampaň Pepsi, ktorá odštartovala v júni a trvá až do konca augusta. Ľudia dostanú hravou formou príležitosť vybrať spomedzi dvoch svetovo najpopulárnejších kolových nápojov ten s lepšou chuťou. „S minuloročnými Súbojmi chuti sme zaznamenali veľký úspech, preto sme sa kampaň rozhodli zopakovať. Zakladáme si na férových pravidlách a nestrannosti. Samozrejmosťou je napríklad zaručenie rovnakej teploty pre oba testované nápoje. Jediné, čo rozhoduje, je chuť,“ uviedol Michal Šlechta, manažér značky Pepsi pre SR a ČR. Každý z účastníkov teda podľa vlastnej chuťovej preferencie rozhodne, ktorý z nápojov mu viac chutí a odpoveď označí v mobilnej aplikácii, ktorú bude mať k dispozícii tím Pepsi.

Rozhodovať sa bude na festivaloch i na kúpaliskách
Verejnosť bude môcť kolové nápoje porovnávať v rámci roadshows s takmer 20 zastávkami naprieč celým Slovenskom. K tradičným zastávkam patria rôzne hudobné akcie, športové podujatia, ale aj iné frekventované lokality. „Tento rok pokračujeme aj s nasadením menších mobilných testovacích jednotiek, vďaka ktorým sa budú môcť ľudia zapojiť do Súboja chuti napríklad aj v centrách miest, v parkoch či na kúpaliskách,“ doplnil Šlechta. Kompletné informácie o tohtoročnej kampani Súboj chuti sú dostupné na stránke www.pepsi.sk/subojchuti.