Nové 3D kovové modely ako dekorácia do izby pre študenta či kancelárie

Nové 3D kovové modely ako dekorácia do izby pre študenta či kancelárie

Leto a voľné chvíle klopú na dvere. Ak hľadáte dokonalú zábavu nielen pre deti, ale aj pre seba, na pulty našich predajní konečne dorazili kovové 3D modely dopravných prostriedkov, zvierat či ikonických pamiatok, ktoré by vás mohli zaujať. Tieto populárne modely môžete darovať aj ako originálny darček priateľom, kolegom a zberateľom.

Počas letných dovoleniek by ste si mali dopriať dostatok pohybu na čerstvom vzduchu aj s rodinou, no už vopred počítajte aj s tým, že nie každý deň bude slnečný. Pripravte si plán B a zaobstarajte si netradičné aktivity, ktoré vás dokážu zabaviť na niekoľko hodín. Celoročne vyhľadávané sú rôzne stolové hry, hracie karty či cestovateľské balenie obľúbených hier. Novinkou pre staršie deti od 14 rokov a dospelých sú 3D modely, ktoré po poskladaní využijete ako zaujímavú dekoráciu.

Zabudnite na nudné drevené kocky
Ak vám niekto spomenie 3D stavebnice, zrejme si ako prvé predstavíte drevené kocky s obrázkami. Súčasná doba však prináša oveľa viac. Určite ste už počuli o aplikácii pre medikov, ktorú vymysleli dvaja mladí Slováci a žnú s ňou úspechy po celom svete. Ľudské telo vo virtuálnej realite „rozložili“ na tie najmenšie detaily a ukázali, z čoho sa skladá. Niečo podobné, len v 3D kovovom prevedení, na náš trh prináša výrobca spoločenských hier Piatnik. Ako novinku uvádza na trh 3D kovové modely, z ktorých si môžete dielik po dieliku, s trpezlivosťou a záujmom o jednotlivé časti, vyskladať legendárny Graf Zeppelin, ikonický Mustang, reálie z Harryho Pottera či krásy živočíšnej ríše.

Prečo do rúk 3D modely a nie tablet?
Stavbou prepracovaných modelov sa stimulujú dôležité mentálne zručnosti ako sebamotivácia, koncentrácia či zvládanie emócií. Okrem toho si pri takejto hravej činnosti deti a dospelí predcvičujú jemnú motoriku rúk a zároveň aj zručnosť a najmä trpezlivosť. Predstavte si tú radosť a hrdosť v momente, keď si na poličku vystavíte svoje vlastné dielo v podobe trojrozmernej repliky šikmej veže v Pise, slávneho Golden Bridge, zaoceánskeho parníka alebo krehkej vážky, ale aj biciu súpravu či traktor.

Aké 3D modely vybrať?
Pri výbere konkrétneho 3D modelu myslite na záľuby vašich starších detí, kamarátov či kolegov a známych. „V kolekcii nájdete napríklad 3D kovový model Hagridovej chalupy alebo dokonalú 3D repliku draka Gringott banky. Čo oceníte najviac je, že na skladanie nepotrebujete žiadne lepidlo, jednotlivé časti sa spájajú háčikmi, ktoré sa vsúvajú do otvorov,“ doplnila pani Štepánka Zoubková zo spoločnosti PIATNIK PRAHA s.r.o. V kolekcii od výrobcu, spoločnosti Piatnik, nájdete súčasné aj historické dopravné prostriedky, stavby a repliky rôznych zvierat.

Všetky spomínané 3D modely z kolekcie Metal Earth sú vyrobené z najkvalitnejšej ocele a aby sa dosiahla čo najväčšia presnosť, každý diel je vyrezávaný špeciálnym laserom. Výhodou je, že výtvor môžete kedykoľvek opäť rozložiť a začať skladať odznova. Takéto trojrozmerné repliky sa hodia nielen do detskej izby, ale ako výnimočná dekorácia bez pochýb aj do reprezentatívnej kancelárie.