ASUS získal 21 ocenení Red Dot Product Design

ASUS získal 21 ocenení Red Dot Product Design

Rok 2019 opäť prekonal rekord v počte získaných ocenení

KĽÚČOVÉ BODY
•    ASUS vyhral 21 cien Red Dot, čím stanovil nový rekord v počte získaných ocenení v jednom roku
•    Medzi ocenené produkty patria smartfóny, notebooky, miniatúrne počítače, monitory, grafické karty, základné dosky, skrinky pre počítače a herné produkty
•    Produkty uspeli vo veľkej konkurencii 5 500 prihlášok z 55 krajín

ASUS získal 21 ocenení Red Dot za výnimočný dizajn produktov a stanovil tak nový rekord v množstve získaných Red Dot ocenení v jednom roku. Ocenenia sú dôkazom snahy spoločnosti ASUS neustále inovovať a prinášať výnimočný dizajn svojich produktov.

„Som nadšený, že ASUS opäť získal tieto prestížne ocenenia,” povedal ASUS Chief Design Officer, Mitch Yang. „Opäť sme pokorili rekord v množstve získaných ocenení Red Dot v jednom roku. Celý ASUS tím tak dokazuje naše odhodlanie In Search of Incredible, čo znamená, že chceme neustále prinášať inovácie a najlepšie produkty pre našich zákazníkov.”

„Rád by som pogratuloval laureátom k ich úspechu. Skutočnosť, že ich produkty dokázali splniť náročné kritériá poroty, je dôkazom špičkovej kvality dizajnu. Laureáti stanovujú kľúčové trendy v dizajne a ukazujú možnú budúcnosť,” povedal profesor Dr. Peter Zec, zakladateľ a CEO spoločnosti Red Dot.

Red Dot Award: Product Design je jedna z najväčších súťaží v dizajne na svete. V roku 2019 sa do nej prihlásilo viac ako 5500 produktov z 55 krajín. Prihlášky už viac ako 60 rokov posudzuje renomovaná medzinárodná porota expertov z rôznych odborov, ktorá hodnotí stupeň inovácií, funkcionalitu, formálnu kvalitu, dlhovekosť a ergonómiu.

Ocenené produkty budú vystavené na špeciálnej výstave, ktorá sa bude konať od 9. júla do 11. augusta 2019 v Red Dot Design Museum v Essene v Nemecku.

ROG Phone a príslušenstvo
ROG Phone je revolučný 6-palcový smartfón, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre mobilné hranie. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon™ 845 s frekvenciou 2,96 GHz a optimalizovaným grafickým čipom Qualcomm Adreno™ 630 GPU. ROG Phone tiež ponúka unikátny chladiaci systém parných komôr GameCool 3D a odnímateľný ventilátor AeroActive Cooler. Vo výbave má tiež AMOLED displej s HDR vizuálmi, frekvenciou 90 Hz a 1 ms odozvou.

ASUS ZenBook S (UX391)
ZenBook S (UX391) je prémiový 13,3-palcový ultraprenosný notebook, ktorý prináša bezproblémovú mobilitu, vysoký výkon, Thunderbolt 3 konektivitu a vojenskú odolnosť na úrovni štandardov MIL-STD-810G. Jeho kovové unibody šasi má hrúbku iba 12,9 mm, hmotnosť 1 kg a obsahuje inovatívny pánt ErgoLift, ktorý automaticky zdvihne klávesnicu pre pohodlné písanie. Zdvihnuté šasi tiež zlepšuje prieduch vzduchu a reprodukciu zvuku.

ASUSPRO P3540
ASUSPRO P3540 je kompaktný a odolný 15-palcový notebook s ideálnym pomerom výkonu a mobility pre biznis používateľov. NanoEdge displej má ultratenké rámiky, takže P3540 je neuveriteľne kompaktný a ľahký. Ponúka až 16 hodinovú výdrž batérie, bohatú portovú výbavu, pokročilú odolnosť, klávesnicu ErgoLift a zabudovanú krytku na webkameru.

ROG Mothership GZ700
ROG Mothership je novou definíciou náhrady za stolný počítač. Neleží na stole ako tradičné notebooky, ale využíva stojan, vďaka ktorému má chladiaci systém neobmedzený prístup k prieduchu vzduchu na zadnej strane. Mothership má šasi z hliníkových dosiek, ktoré sa spracovávajú precíznym výrobným procesom pomocou CNC strojov. Celý proces trvá takmer 20 hodín. Vo výbave má Full HD G-Sync displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou a 3 ms odozvou, procesor Intel® Core™ i9 a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080. ROG Mothership tiež využíva technológiu HyperDrive Extreme pre spojenie až troch NVMe PCIe 3.0 x4 SSD diskov a vytvorenie najrýchlejšieho RAID 0 úložiska na svete.

ROG Zephyrus S GX701
ROG Zephyrus S GX701 je najkompaktnejší 17-palcový herný notebook s hrúbkou iba 18,7 mm. Vo výbave má grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q, procesor 8. generácie Intel® Core™, až do 24 GB RAM a 1 TB PCIe SSD úložisko. Zephyrus S GX701 ponúka aj rýchly 144 Hz displej s odozvou 3 ms a exkluzívny chladiaci systém Active Aerodynamic System (AAS). Ten zvyšuje prieduch vzduchu až o 32 %. Zephyrus S (GX701) má v balení externú kameru ROG Zephyrus External Camera (GC21), ktorá zaznamenáva video v 1080p pri 60 FPS.

ROG Zephyrus S GX531
ROG Zephyrus S GX531 prináša nízku hrúbku bez kompromitovania špecifikácií. Je vybavený špičkovými komponentami, ako je procesor Intel® Core™ i7-8750H a grafická karta GeForce RTX™ 2080 GPU, prémiový 144 Hz displej a ďalšie ROG technológie. Menší Zephyrus S je preto vhodnou voľbou pre všetkých hráčov, ktorí priorizujú portabilitu.

ROG Zephyrus (Next Generation)
ROG Zephyrus (Next Generation) je ultratenký herný notebook, ktorý je navrhnutý nielen pre hráčov, ale aj pre profesionálnych tvorcov obsahu.

TUF Gaming FX505 / FX705
TUF FX505 a FX705 ponúkajú procesor až do Intel® Core™ i7-8750H a grafickú kartu až do NVIDIA® GeForce® GTX 1060. Vo výbave majú aj 144 Hz NanoEdge displej, gigabitový Ethernet a Wi-Fi a priestorový DTS zvuk. FX505 a FX705 sú navrhnuté pre dlhodobé používanie, majú samostatné pasívne chladiče a ventilátory pre procesor a grafické karty a tiež aj klávesnicu s dlhou životnosťou.

ASUS ProArt PA34VC
ASUS ProArt PA34VC je 34-palcový zaoblený IPS monitor s podporou HDR 10, rozlíšením 3440 × 1440 a pomerom strán 21:9.

ASUS ProArt PA90
ASUS Mini PC ProArt PA90 je pracovná stanica pre tvorbu obsahu. Ponúka 9. generáciu procesorov Intel® Core™, grafickú kartu NVIDIA® Quadro® a podporu pre Intel Optane™.

ROG Thor 1200PW
ROG Thor 1200W Platinum je napájací zdroj pre PC nadšencov, ktorí vyžadujú bezchybný výkon a excelentný dizajn.

ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti
ROG Matrix GeForce RTX™ 2080 Ti je najnovšia grafická karta s unikátnym chladiacim systémom.

PRIME X299-Deluxe II
Prime X299-Deluxe II je výkonná a inovatívna základná doska, ktorý umožňuje jednoducho maximalizovať výkon a chladenie.

TUF Z390-Plus Gaming
TUF Z390-Plus Gaming je základná doska, ktorá bola navrhnutá pre nováčikov v skladaní počítačov, ktorí však vyžadujú vysokú odolnosť a spoľahlivosť.

ROG Maximus XI Formula
ROG Maximus XI Formula je unikátna základná doska s čipsetom Z390 pre hráčov a hardvérových nadšencov.

ROG Maximus XI Gene
ROG Maximus XI Gene je doska s čipsetom Z390 s podporou procesorov 8. a 9. generácie.

ROG Ryujin 360
ROG Ryujin je špičkový tekutý chladič pre náročných používateľov.

ROG Strix Helios
ROG Strix Helios je prémiová mid-tower herná skrinka.

TUF Gaming GT501
Skrinka TUF Gaming GT501 je vyrobená z ocele pre extra odolnosť.

ASUS Gimbal G3M
ASUS Gimbal G3M je prvý skladateľný gimbál pre smartfóny.

ROG Balteus Qi
ROG Balteus Qi je podložka pod myš s RGB podsvietením.