Zdá sa vám to moc? Čo všetko ovplyvňuje výber vášho nábytku

Zdá sa vám to moc? Čo všetko ovplyvňuje výber vášho nábytku

Výber nábytku má obrovský vplyv na určenie konečného vzhľadu vášho domu. Či už sú to hotové  police alebo tie na zákazku, nábytok musí byť jednoducho perfektný. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, je dôležité pri výbere vedieť, ako sa určujú náklady na nábytok a aké faktory ho najviac ovplyvňujú.

Použité materiály
Čím vyššie sú náklady na materiál, tým drahší bude nábytok. Napríklad výber nábytku z masívu bude drahší ako nábytok, ktorý používa drevovláknitú dosku so strednou hustotou – MDF.

Tiež existujú rôzne druhy dreva, ktoré majú rozdielne ceny a kvalitu. Jedným z dôležitých faktorov sú však obstarávacie náklady na materiál, ktoré sa vo výslednom efekte môžu preniesť aj do konečnej ceny. Platí to najmä pri exotických typoch dreva, ktoré nie sú vždy tak ľahko dostupné.

Ak sa vám javí suma novej pohovky vysoká, hľadajte v nej kvalitu a pevnosť použitých materiálov, vďaka ktorým vám dlho vydrží, čo sa o lacných modeloch z obchodných domov nedá  povedať.

Kvalita konštrukcie
Výber kvalitného nábytku na báze dreva ale ešte nezaručuje celkovú kvalitu produktu. Záleží aj na trvanlivosti a robustnosti nábytku. Rohové sedačky na mieru budú pre vás lepšie, a to nielen pokiaľ ide o trvanlivosť a robustnosť. Nábytok a najmä sedačku, ktorá vám vydrží len niekoľko mesiacov nemá zmysel kupovať.

Prepracovanosť dizajnu
Každý nábytok je navrhnutý špecifickým spôsobom, čím lepší a inovatívnejší je dizajn, tým vyššie budú náklady. V prepracovanosti dizajnu preto hľadajte jedinečnosť tvarov a štýl, ktorý bude korešpondovať s inštalovanými žalúziami a celým priestorom obývacej izby.

Spôsob výroby
Ak sa kus nábytku vyrába hromadne, potom bude cena určite o niečo nižšia. Nábytok, ktorý je naopak potrebné prispôsobiť špecifickým potrebám a požiadavkám interiéru, bude stáť relatívne viac

Navyše, sériovo vyrábaný nábytok je lacný, vzhľadom na optimalizované výrobné procesy, ktoré využívajú ťažké stroje a minimálnu ručnú prácu, masovo vyrábané suroviny a predpripravené súčasti, ktoré znižujú obstarávacie náklady.

Tento spôsob výroby sa potom automaticky podpíše na kvalite výrobku, ktorý si budete vyberať. Na mieru a z kvalitných materiálov je to tak určite najlepšie.