4 veci, ktoré ovplyvnia výber vašej podlahy

4 veci, ktoré ovplyvnia výber vašej podlahy

Podlahy dodajú vášmu interiéru nový nádych, atmosféru a luxus. Preto ide o jednu z najdôležitejších častí domu, ktorej prítomnosť si po niekoľko rokov nebudeme ani uvedomovať. Ani tie najviac dostupné materiály však nie sú práve najlacnejšie. Ak k tomu pridáme nároky na údržbu, máme hneď dva faktory, ktoré budú ovplyvňovať celý výber.

Zvážiť ale svoje rozhodnutie na základe všetkých dostupných informácií a faktov sa oplatí, pretože podlaha sa nedá len tak jednoducho zo dňa na deň vymeniť, opraviť alebo reklamovať. Dobre si všetko zvážte a venujte aj pozornosť detailom, ktoré vám teraz spomenieme.

Poloha
Tam, kde je vaša izba umiestnená, je životne dôležité zvážiť povrchy, do ktorých chcete investovať. Klimatické podmienky v oblasti sú pre výber podlahy veľmi dôležité, pretože ovplyvnia jej funkčnosť a údržbu.

Prevádzka
Pri výbere podlahy je dôležité zvážiť aj počet ľudí v interiéri, ako aj frekvenciu chôdze po podlahe. Ak je vaša rodina viacčlenná a zaneprázdnená pohybom, potom je dôležité investovať do podláh, ktoré možno ľahko udržiavať bez straty jej vzhľadu. To isté platí, ak obľubujete časté návštevy alebo dobrú spoločnosť.

Životnosť
Ako dlho chcete, aby vám podlaha slúžila? Vybrané produkty by mali vydržať aspoň 10 rokov bez toho, aby sa výrazne opotrebovali. K tomu samozrejme prispieva aj správna údržba podlahy, na ktorej stojí nová šatníková skriňa.
Najodolnejšie podlahy sú z dreva a kameňa, no určite sa veľmi dobrej trvanlivosti a výdrži teší aj laminátová podlaha skladom, na ktorú nemusíte dlho čakať.

Náklady
Pri zvažovaní nákladov existujú dva kľúčové body:
•    po prvé, požadovaná počiatočná investícia;
•    po druhé náklady na údržbu podlahy;
Neprehliadnite pri výbere ani jeden bod. Tendencia zvoliť si podlahovú krytinu, ktorá je moderná a zároveň zabúdať na náklady na údržbu, sa javí ako nevýhodná, o čom sa rýchlo aj presvedčíte.

Myslite na všetky faktory, vyberajte kvalitne a budete si komfort z novej podlahy užívať aj o niekoľko rokov.