Chute Čechov a Slovákov sú v mnohom rozdielne. Viete, v čom sa líšia?

Chute Čechov a Slovákov sú v mnohom rozdielne. Viete, v čom sa líšia?

So susedným Českom nás spája nielen spoločná história, podobný jazyk, kultúra, ale aj zvyky. Viete však, v čom sme rozdielni? Možno vás to prekvapí, no sú to práve naše chuťové poháriky! Zatiaľ čo my sa radi pochválime tradičnými bryndzovými haluškami, Česi sa s veľkou obľubou pýšia starou dobrou klasikou ako je vepřo, knedlo, zelo. Rozdiely v našich chutiach však siahajú ďalej než len k národným jedlám. Pozrite sa na 5 TOP rozdielov v chutiach Slovákov a Čechov.

Československo je už roky minulosťou a reštaurácie s tradičnou domácou kuchyňou dnes dopĺňajú prevádzky jedlami z rôznych kútov sveta. Aj vám sa zdá, že pri fast foode si toho veľa nenavyberáme a ponuka je viac-menej podobná? Opak je pravdou! Aj v tomto prípade môžeme pozorovať, na čom si najradšej pochutnávame my na Slovensku, a naopak, čomu holdujú naši bratia. Toto sú tie najväčšie rozdiely, ktoré odhalil celosvetový reťazec rýchleho občerstvenia, Burger King.

Slováci si radi doprajú väčšie porcie
Tiež patríte k labužníkom, ktorí si objednajú vždy kompletné menu? Potom ste typickým Slovákom. Slovenskí zákazníci totižto oveľa častejšie objednávajú celé menu, ktoré obsahuje burger, hranolky a nápoj. Je to takmer o 10 % tržieb viac ako v Čechách. Čo myslíte, sme len väčší jedáci alebo sa jednoducho nevieme nabažiť Burger Kingu, ktorý nás na Slovensku teší ešte len pár mesiacov?

Hovädzie či kuracie?
Faktom je, že našou voľbou číslo jeden je jednoznačne hovädzie. Zatiaľ čo Čechov vždy najviac potešia práve kuracie produkty, u nás sú to burgery s grilovaným hovädzím mäsom. Medzi naše najobľúbenejšie hovädzie burgery patrí Whopper a Steakhouse, dôkazom čoho je to, že ich kupujeme približne o 5 % viac ako naši českí susedia.

Česi sa neboja experimentov
Vedeli ste, že Burger King ponúka svojim zákazníkom možnosť upraviť si zloženie burgra presne podľa svojho gusta? V Čechách sa zákazníci netradičných kombinácií neboja a takéto burgre tvoria až 10 % objednávok. Na Slovensku je to menej, približne 5 %. Ak ste doposiaľ túto službu nevyužili, neváhajte a nechajte si pripraviť burger presne podľa vašich predstáv.

Sladké pokušenie
My Slováci máme buď pevnejšiu vôľu odolať sladkému alebo menej maškrtný jazýček. Faktom totiž je, že dezerty sú v Čechách populárnejšie a tunajší zákazníci si s obľubou pochutnávajú na sladkých zmrzlinách, brownies či shakoch každej chuti. Podiel na tržbách je tu v rámci sladkých pokušení na 5 – 6 %, my Slováci si zvykneme dopriať o polovicu menej. Zaujímavosťou je aj to, že slovenskí zákazníci sú menej zvyknutí na využívanie bezodného pohára.

Tešíme sa z noviniek, špecialít a limitiek
V predošlých bodoch sme síce zistili, že Česi experimentujú radšej ako my Slováci, no v prípade nových produktov či limitovaných ponúk sa karta obracia. Po novinkách siahame prekvapivo viac práve my. Z celkových tržieb je to približne o 8 % viac ako u našich bratov. Život je predsa zmena, no nie?
Je jedno, akým dobrotám holdujete vy. Zájdite si po svojho chutného šampióna do Burger Kingu a potešte chuťové poháriky presne tak, ako to máte najradšej práve vy. Dobrú chuť!