Samsung predstavuje Galaxy Tab A 10.1 – štýlový tablet s kovovým dizajnom

Samsung predstavuje Galaxy Tab A 10.1 – štýlový tablet s kovovým dizajnom

Galaxy Tab A ponúka zákaznícky dostupný, avšak prémiový multimediálny zážitok.

Samsung predstavuje tablet Galaxy Tab A 10.1, ktorý je určený pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú výhodný pomer ceny a výkonu. Tablet sa bude dodávať v štýlovom kovovom prevedení v troch základných farebných variantoch: klasickom čiernom, striebornom a zlatom. Na Slovensku sa začne predávať od 1. apríla v čiernej a striebornej farbe vo verziách Galaxy Tab A 10.1 WiFi za 209 Eur a Galaxy Tab A 10.1 LTE za 269 Eur.

Pohlcujúci displej, priestorový zvuk
Nový tablet od spoločnosti Samsung Galaxy Tab A 10.1 boduje svojim plochým prevedením z kovu a najmä svojim presvedčivým pomerom ceny a výkonu. K jeho hlavným prednostiam patrí 10,1-palcový (25,53 cm) full HD displej s vysokým jasom a úzkym rámikom. Obrazovka vďaka tomu zaberá 80 % plochy prístroja. O zvukovú kulisu tabletu sa starajú kvalitné stereo reproduktory s podporou priestorového zvuku Dolby Atmos 3D. Ten si môžu užívatelia vychutnať napríklad pri streamovaní svojho obľúbeného seriálu – dokonca aj v HD kvalite.

Kompaktné kovové telo, slušný výkon a kapacita
Telo Galaxy Tab A10.1 má hrúbku len 7,5 milimetra a celý tablet váži menej než 470 gramov. Je  jednoducho prenosný a v taške alebo kabelke ho skoro neucítite. Jeho jednoliate vonkajšie kovové spracovanie má praktický a dizajnový efekt. Vďaka použitému materiálu je tablet odolnejší voči mechanickému poškodeniu a zároveň skvele vyzerá. Ide tak o vôbec prvý tablet strednej triedy, ktorý bude Samsung dodávať v kovovom prevedení. K dispozícii bude v čiernej, zlatej a striebornej farbe.

Rýchly a plynulý chod tabletu Galaxy Tab A 10.1 zabezpečuje výkonný procesor Lassen O+. Jeho internú pamäť s veľkosťou 32 GB je možné Micro SD kartou rozšíriť o ďalších 512 GB. Viac obsahu a väčší výkon si žiada viac energie. Tabletu ju v dostatočnom množstve a po dostatočne dlhú dobu dodáva úsporná batéria s kapacitou 6 150 mAh.

Univerzálne rodinné zariadenie
V detskom režime môžu rodičia a deti spoločne preskúmať množstvo hravých a náučných aplikácií. A pokiaľ sa deti vydajú na objaviteľskú cestu na vlastnú päsť, ako rodič si môžete aj naďalej zachovať prehľad a kontrolu nad tým, k akému typu obsahu majú vaše deti prístup a koľko času budú môcť tráviť vzdelávaním a hrou na tablete.

K tabletu Galaxy Tab A 10.1 bude k dispozícii množstvo rôznych puzdier a dokovacia stanica POGO. Jej prostredníctvom sa tablet prepojí s ďalšími inteligentnými zariadeniami a stane sa tak riadiacim centrom vašej modernej domácnosti.

Špecifikácie tabletu radu Galaxy Tab A 10.1