Svet bývania – aktuálne trendy pre jar 2019

Svet bývania – aktuálne trendy pre jar 2019

Trendy v interiérovom dizajne sa neustále menia. Tím špecialistov spoločnosti Hornbach aktívne sleduje najnovší vývoj, ktorý udáva smer v oblasti bytového vybavenia. Prinášame vám štyri najnovšie trendy bývania na jar 2019, s ktorými bude váš domov moderný a štýlový.

Medzi aktuálne interiérové trendy tohtoročnej jari patria Green Fantasy, Be Belanced, Loving Earth a Warm Welcome. Pre každý zo štýlov sú podstatné rozdielne farby, materiály a doplnky, ktoré váš interiér premenia na moderné bývanie. „Všetky dizajnové prvky a samozrejme aj potrebný inštalačný materiál a náradie zoženiete v Hornbachu. Farby na steny si môžete nechať namiešať v centre miešania farieb tak, aby presne zodpovedali vašej predstave,“ radí Tadeáš Tenkl, odborník zo Sveta bývania v projektových marketoch Hornbach.

Green Fantasy – svieža atmosféra trópov
Máte radi divokosť a veselú kombináciu farieb? Potom je štýl Green Fantasy pre vás ten pravý! Tapety s kvetinovými motívmi, rastliny a štýlový nábytok robia tento interiér dokonalým. Základnými farbami sú zelené odtiene a jemná marhuľová v kontraste s tmavou oranžovou. Kombináciou živých rastlín a všadeprítomných odtieňov zelenej prinesiete do svojho interiéru sviežosť džungle. Green Fantasy je sebavedomý interiérový dizajn a je ideálny pre všetkých, ktorí majú okolo seba radi živo.


Be Balanced – vzdušný škandinávsky minimalizmus
Menej je niekedy viac. Be Balanced je interiérový štýl plný harmónie, ktorý je inšpirovaný škandinávskym minimalizmom. Charakterizuje ho jasný a čistý priestor bez zbytočností. Presné a rovné tvary v kombinácii s perfektne vyladenými detailmi a doplnkami z prírodných materiálov podčiarkujú čistotu a vzdušnosť priestoru.  Jemné, tlmené farby v odtieni hnedej a petrolejovej v miestnosti pôsobia upokojujúco a prirodzene. Be Balanced je ideálny pre tých, ktorí hľadajú harmóniu a priestor bez zbytočného balastu.


Loving Earth – v súlade s prírodou
Tento interiérový štýl predstavuje bohatstvo, ktoré nám dáva Zem. Z prírodných materiálov prežíva najväčšiu renesanciu terakota, ktorá sa vracia v modernej podobe ako vo farbách, tak aj v materiáloch. Farebnú schému určujú výrazné zemité odtiene červenej a krištáľovo sivá farba. Vďaka odvážnym farebným kombináciám prináša tento štýl veľa energie. Koncept priestoru poskytuje energiu na dobitie bateriek. Útulno je podporené nadýchanými vankúšmi a terakotovými nuansami. Prírodný štýl Loving Earth je perfektný pre každého, kto chce byť spojený so Zemou.


Warm Welcome – príjemná, teplá a prirodzená atmosféra
S týmto interiérovým trendom budete mať ničím nerušený ľahký pocit. Pohodlie navodzujú folklórne detaily, prírodné materiály ako napríklad sisal, juta alebo ratan. V spojení s doplnkami a pohodlnými vankúšmi navodzujú útulnú atmosféru. Koncept svetlých žltých a sivých tónov vytvára vzdušný priestor. Jemná farebná paleta je kompenzovaná bohatými detailmi. Warm Welcome je zdržanlivým a súčasne veľmi osobným štýlom dizajnu. Ideálny pre tých, ktorí majú radi ľahkosť a prirodzenosť.


Viac o aktuálnych trendoch v oblasti bývania nájdete na: https://www.hornbach.sk/svetbyvania