Montovaný drevodom – aké mýty o ňom existujú?

Montovaný drevodom – aké mýty o ňom existujú?

Ak sa práve rozhodujete, aký dom vyrastie na vašom pozemku, priblížime vám, prečo by ste si mali vybrať práve montovaný drevodom. Bývanie v dome sa stáva čoraz lukratívnejšie a mnohí z nás opúšťajú ruch mesta a sťahujú sa do pokojnejších oblastí. To so sebou samozrejme prináša aj niekoľko negatív – dlhé cestovanie za prácou a školou, nedostatok obchodov a podobne. Pravdou však je, že bývanie v rodinnom dome má veľmi veľké čaro a mnohí sú ochotní prehliadnuť spomínané negatíva práve kvôli tej pohode a tichu, ktoré rodinný dom ponúka. Montovaný drevodom je dnes veľkým hitom, no čelí aj rôznym mýtom a nepravdám, ktoré sa o ňom šíria.

Mýtom o drevodome by ste určite nemali veriť
Drevené stavby prešli rokmi rôznymi premenami, no veľa ľudí má stále voči nim určité výhrady. Otázkou pri montovaných drevodomoch je stabilita konštrukcie. Drevo, ktoré sa používa na výstavbu drevodomu je špeciálne ošetrené tak, aby nepodliehalo času. To znamená, že sa určite nemusíte obávať toho, že drevená konštrukcia by sa rokmi znehodnotila vlhkosťou alebo nejakými drevokaznými organizmami. Životnosť drevodomu sa dá prirovnať k životnosti všetkých ostatných typov stavieb. Stavebnú firmu si však dobre zvážte pretože nie každá stavia z materiálu, ktorý je naozaj kvalitný. Presvedčte sa o tom, že váš drevodom bude postavený tak, ako má byť. Ak si čítate rôzne recenzie na internete, môžete naraziť na mýtus, že keďže sú drevodomy lacné, pravdepodobne sú aj nekvalitné. Cenový rozdiel oproti iným stavbám je spôsobený práve tým, že ide o suchú a montovanú stavbu.

Kedy sa môžete nasťahovať do nového drevodomu?
Toto je otázka, ktorú si kladie mnoho z nás pri stavbe nového domu.  Montovaný drevodom sa práve pre tento dôvod stáva čoraz viac obľúbený. Jeho výstavba totiž zaberie ani nie pol roka a navyše je možné stavať aj v zimných mesiacoch. Montovaný drevodom sa radí medzi takzvané suché stavby, čo znamená, že mokré procesy sú eliminované na maximálnu možnú mieru. Ak sa teda rozhodnete pre drevenú stavbu, môžete sa začať tešiť, že o chvíľu si už budete užívať krásu života v rodinnom dome.

Ďalšie dôvody, pre ktoré sa oplatí postaviť si drevodom, nájdete na našej internetovej stránke https://carodreva.sk/.