Kolagén nielen pre pevnú pokožku

Kolagén nielen pre pevnú pokožku

Každá žena na svete túži po krásnej pleti, ktorá bude dokonalo hladká bez vrások tak dlho, ako je to len možné. Napriek úsiliu však treba brať na vedomie, že pleť je zrkadlom nášho životného štýlu,  stravovania a starostlivosti, ktorú jej venujeme. Je prirodzené, že vekom pribúdajú vrásky, tvoria sa strie či celulitída, začnú sa lámať vlasy a bolia kĺby. Ak máte tieto problémy, možno vám v tele chýba najdôležitejšia stavebná bielkovina v tele – kolagén.

Prečo užívať kolagén?
Starnutie je prirodzený proces a jeho vonkajším prejavom je výskyt jemných línií a vrások. Kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov, ktorý robí našu kožu elastickou, pružnou a dodáva jej mladistvý vzhľad. Kolagén sa nachádza po celom tele, vedci identifikovali 29 typov kolagénu. Kolagén typu I, ktorý je vytvorený z aminokolagénu C a kyseliny hyaluronovej, zohráva hlavnú úlohu vo výživových doplnkoch určených pre pokožku. Redukuje príznaky starnutia a dodáva našej pleti silu a pružnosť. V mladom veku si telo samé dokáže kolagén v plnej miere vyprodukovať, vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť svalov a bráni starnutiu kĺbových štruktúr a tkaniva. Ak má človek v tele dostatok kolagénu, pleť a tkanivá sú dokonale mladé a pružné. Od veku 25 rokov ale postupne telo stráca schopnosť tvoriť kolagén a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu a jeho prirodzený úbytok vekom vedie k zhoršeniu stavu kostí, ktoré sa prejavuje oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov a znížením trenia vo vnútri kĺbov. Nedostatok kolagénu má za následok aj vznik prvých vrások a vznik najmä pre ženy obávanej celulitídy.

Účinky kolagénu:
•    intenzívna hlboká hydratácia
•    zvýšenie elasticity pokožky
•    vyhladenie drobných vrások
•    spomalenie starnutia pokožky
•    zosvetlenie pigmentových škvŕn
•    účinná doplnková terapia pri liečbe celulitídy
•    vysoko účinný proti rozšíreným cievkam a striám
•    regeneruje nechty a vlasy
•    ochrana pred vznikom krvných zrazenín
•    zlepšuje hojenie pokožky pri poraneniach a popáleninách
•    obsahuje glycín, ktorá je dôležitá pre zdravý rast svalov

Pre koho je kolagén určený?
Kolagén je bielkovina nevyhnutná pre ľudské telo, pretože je hlavnou zložkou spojivových tkanív. Tvorí až 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70 % hmoty bielkovín kože. Za pružnosť a pevnosť pleti sú zodpovedné kolagénové vlákna tvorené fibroblastami – tvorcami bielkovín. Nedostatok bielkovín v ľudskom organizme má za následok starnutie pokožky, jej ochabnutie a vznik vrások. Ďalej však zapríčiňuje aj zmatnenie vlasov a nechtov, zhoršenie stavu kostí, oslabenie svalov, šliach a kĺbov, čoho výsledkom môže byť artritída či osteoporóza. Okrem starostlivosti o tvár, pokožku, vlasy a nechty, má kolagén význam aj pre kĺby a kolená. Jeho najdôležitejšou funkciou je, že je stavebnou látkou šliach, väziva, kostí a pokožky. Je dôležitý aj pre homeostázu, teda udržiavanie  stálosti vnútorného prostredia (ako stála teplota, pH a koncentrácia iónov), ktoré sú nevyhnutné pre normálnu činnosť organizmu. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivosť, pevnosť a odolnosť  kĺbových chrupaviek, vzhľad a kvalitu pokožky bez vrások je dôležité pravidelné dopĺňanie kolagénu.  Výživový doplnok Maxivita Exclusive Kolagén Forte + ponúka kombináciu aktívnych látok, ktoré spolu s kolagénom a vitamínom C nevyhnutne pomáhajú pri tvorbe kolagénu a tým aj pri štruktúre chrupaviek, väzov, šliach, kože, kostí, ďasien, zubov a krvných ciev. Maxivita Exclusive Kolagén Forte + ďalej obsahuje aj extrakt z Boswellia serrata, ktorý vďaka obsiahnutým látkam pomáha udržať kĺby v dobrom stave. Odporúčaná spotrebiteľská cena je 6,99 Eur. Maxivita Exclusive Kolagén Forte + nájdete v obchodných sieťach Tesco, Kaufland, Terno, LIDL, DM drogérie, 101 drogérie, Teta a sieti Fresh. Viac na www.nasevitaminy.sk.

Bez vitamínu C to ale nepôjde
Príjem kolagénu nezabezpečí žiaden výsledok, pokiaľ nebudete mať v tele dostatok vitamínu C. Najdôležitejšiu úlohu vo väzivových bunkách totiž zohrávajú takzvané kolagénové gény, ktoré fungujú práve vďaka vitamínu C. Ten urýchľuje “prepis” z rozhodujúcich génov, ktoré sú bez neho značne oslabené a neaktívne. Práve dostatok zeleniny a ovocia s vitamínom C v strave alebo vo výživových doplnkoch významne ovplyvňuje tvorbu kolagénu v ľudskom tele.