ASUS ROG Strix SCAR II sú ideálne herné notebooky (nielen) pre hráčov FPS titulov

ASUS ROG Strix SCAR II sú ideálne herné notebooky (nielen) pre hráčov FPS titulov

ASUS ROG Strix SCAR II sú herné notebooky s najnovšími grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sú rýchlejšie a ponúkajú aj nové technológie, ako je Ray Tracing a inteligentný prepočet z nižšieho rozlíšenia.

Notebooky radu ROG Strix SCAR II sú na Slovensku  dostupné v 17,3“ (GL704) a 15,6“ (GL504) veľkosti s grafickou kartou GeForce RTX 2060. Vo výbave majú aj výkonný procesor Intel Core i7-8750H, displej s tenkými rámikmi, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a rýchlou dobou odozvy 3 ms (šedá – šedá) a 256 GB SSD úložisko. Modely ROG Strix SCAR II GL504GV-ES020T a GL704GV-EV016T sú u nás v predaji za cenu 1 999 EUR, resp. 2 099 EUR.

Grafické karty GeForce RTX a špičkové displeje s tenkými rámikmi
Nová generácia grafických kariet NVIDIA GeForce RTX sa konečne dostala aj do notebookov. Využíva architektúru Turing a prináša dostatok výkonu, ktorý zabezpečuje trojciferný počet snímok za sekundu pri hraní obľúbených FPS titulov. Grafické karty RTX sú tiež vhodné pre virtuálnu realitu a podporujú technológie Ray Tracing, DLSS a množstvo ďalších funkcií.
Notebooky ROG Strix SCAR II majú vo výbave displeje s rýchlymi obnovovacími frekvenciami 144 Hz, dobou odozvy iba 3 ms a tenkými rámikmi, čo ocenia najmä hráči FPS titulov. Ponúkajú aj dobrý kontrast a široké 170° pozorovacie uhly. Dostupné sú vo veľkostiach 15,6“ a 17,3“.

Výkonný procesor a účinné chladenie
Základom notebookov ROG Strix Scar II je procesor Intel Core i7-8750H 8. generácie s taktom 2,2 GHz, ktorý je možné zvýšiť až na 3,9 GHz. K dispozícii je tiež 16 GB operačná pamäť DDR4 2666 MHz a 512 GB SSD úložisko.
Nechýba ani vylepšené chladenie pre vyšší výkon a nižšiu hlučnosť. Chladenie HyperCool Pro obsahuje rozšírenú chladiacu dosku, ktorá absorbuje teplo a rovnomerne ho rozširuje, aby sa zabránilo prehrievaniu systému a teplota súčiastok čipovej sady nepresiahla 90 °C. Dva výkonné 12V ventilátory poskytujú väčší prietok a zvýšený tlak vzduchu pre chladenie CPU a GPU a odvádzajú horúci vzduch. Patentované lichobežníkové veko notebookov Strix SCAR II tiež vylepšuje tepelnú účinnosť a to až o 27 % v porovnaní s tradičnými konštrukciami.

Herná klávesnica s technológiou HyperStrike Pro
Strix SCAR II je vybavený hernou klávesnicou s technológiou HyperStrike Pro, ktorá okamžite reaguje na príkazy. Klávesnica ponúka technológiu N-key rollover a životnosť klávesov na úrovni až 20 miliónov stlačení. V jej výbave nechýbajú ani štyri klávesové skratky, štyri zóny prispôsobiteľného RGB podsvietenia ROG Aura Sync a ergonomicky navrhnuté klávesy s 0,25 mm zakrivením. Technológia ROG Overstroke umožňuje skoršie reakcie klávesov a má dlhšiu aktívnu zónu stlačenia. Na klávesnici je zvýraznená skupina WASD klávesov s priehľadnými krytmi.

Technológia ROG RangeBoost pre odstránenie hluchých miest
Patentovaná technológia ROG RangeBoost využíva kombináciu štyroch antén, ktoré sú umiestnené v prednej a zadnej časti notebooku, aby neustále skenovala a vyberala optimálnu dvojicu pre pokrytie všetkých hluchých bodov. Vďaka tomu má notebook až o 30 % väčšie pokrytie v porovnaní s bežnou anténou. Najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 poskytuje prenosové rýchlosti až 1,7 GB/s, čo je 2× viac v porovnaní s 802.11ac 2×2 a 12× viac, ako ponúka štandard 802.11b/g/n.

Čistejší a hlasnejší zvuk vďaka inteligentným zosilňovačom
Notebooky ROG Strix SCAR II ponúkajú technológiu inteligentných zosilňovačov, ktorá monitoruje výstup zvuku a upravuje ho v reálnom čase. Výsledný zvuk má vďaka tomu zvýšený dynamický rozsah a hlbšie basy. Nástroj Sonic Studio III poskytuje kvalitný herný zvuk, priestorový zvuk pre slúchadlá a tiež aj vylepšené streamovanie a záznam zvuku pre čistý prenos hlasu a redukciu okolitého šumu.

Ďalšie detaily o ROG nájdete na stránke http://rog.asus.com.