Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení: Galaxy Fold

Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení: Galaxy Fold

Prvý dynamický displej AMOLED Infinity Flex na svete, nekonečné možnosti multitaskingu a náš doposiaľ najflexibilnejší fotoaparát – to všetko v jednom revolučnom zariadení.

Flex na svete, ktorý umožňuje zložiť prístroj do kompaktných rozmerov s displejom na vnútornej strane. Galaxy Fold, ktorého vývoj trval roky, ponúka nové a výkonné možnosti multitaskingu, sledovanie videí, hranie hier a omnoho viac, a uvádza tak do života nové zážitky a možnosti. O dostupnosti zariadenia Galaxy Fold na Slovensku a jeho lokálnej cene zatiaľ nebolo rozhodnuté.

„Samsung dnes píše novú kapitolu v histórii mobilných inovácií a mení, čo sa pri smartfónoch doposiaľ považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcom úplne novej kategórie mobilných zariadení, ktorá vďaka displeju Infinity Flex otvára cestu doposiaľ nevídaným možnostiam,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold sme vytvorili pre tých, ktorí chcú zažiť, aké možnosti dokáže ponúknuť prémiové skladacie zariadenie, a ktorí chcú prekročiť obmedzenie bežných smartfónov.“

Smartfón. Tablet. Zložený v jedno.
Galaxy Fold je zariadenie, ktoré tvorí samostatnú kategóriu. Ponúka totiž užívateľom nový druh mobilnej skúsenosti, pretože im umožňuje robiť veci, aké by s bežným telefónom neboli možné. Užívatelia teraz dostávajú do ruky to najlepšie z oboch svetov – kompaktné zariadenie, ktoré je možné rozložením premeniť na smartfón s doposiaľ najväčším displejom, aký telefón Samsung kedy ponúkol. Galaxy Fold je výsledkom viac než osemročného vývoja, ktorý nasledoval po predstavení prvého prototypu ohybného displeja spoločnosti Samsung v roku 2011, a spájajú sa v ňom inovácie zamerané na použité materiály, konštrukčné riešenie a technológiu displeja.

•    Nové materiály displeja: Vnútorný displej nie je len ohybný. Je možné ho úplne ohnúť. Ohnutie je intuitívnejší pohyb, ale je omnoho zložitejšie takúto inováciu zrealizovať. Samsung vynašiel novú polymérovú vrstvu a vytvoril displej, ktorý je približne o polovicu tenší než bežný displej smartfónu. Vďaka novému materiálu je Galaxy Fold ohybný a odolný, takže vydrží.
•    Nový mechanizmus pántov: Galaxy Fold sa otvára hladko a prirodzene ako kniha a zavrieť je ho možné do úplne plochej a kompaktnej podoby, čo potvrdí uspokojivé zacvaknutie. Aby bolo možné niečo takéto dosiahnuť, vyvinul Samsung sofistikovaný pántový mechanizmus s do seba zapadajúcimi ozubenými kolieskami. Celý mechanizmus je umiestnený v skrytom puzdre, čo zaručuje ničím nerušený a elegantný vzhľad.
•    Nové dizajnové prvky: Či už sa zameriate na displej prístroja alebo na jeho kryt, Samsung neponechal u žiadneho prvku, ktorý je vystavený pohľadu či dotyku, kameň na kameni. Čítačka odtlačkov prstov je umiestená na strane, kde sa o prístroj prirodzene opiera palec, čo umožňuje jednoduché odomknutie prístroja. Dve batérie a ďalšie súčasti prístroja sú v tele zariadenia rozmiestené rovnomerne, takže Galaxy Fold je pri držaní v ruke vyváženejší. Farby s jedinečnou povrchovou úpravou – Space Silver (vesmírna strieborná), Cosmos Black (kozmická čierna), Martian Green (marťanská zelená) a Astro Blue (hviezdna modrá) – a rytím zdobený pánt s logom Samsung dotvárajú elegantný vzhľad aj povrchovú úpravu.

Úplne nová skúsenosť
Keď sme Galaxy Fold vytvárali, mysleli sme predovšetkým na užívateľov smartfónov – našou snahou bolo ponúknuť im väčšie a lepšie rozmery, ktoré umocnia ich užívateľské skúsenosti. Galaxy Fold sa dokáže premieňať a ponúknuť vám taký displej, aký v daný okamih potrebujete. Jednoducho ho vylovte z vrecka, keď chcete jednou rukou vybaviť telefonát, napísať správu či ho použiť na ďalšie veci, a roztvorte ho pre multitasking bez hraníc a pre sledovanie obsahu vo vyššej kvalite na našom najväčšom mobilnom displeji, ktorý je ideálny pre prezentácie, čítanie digitálnych časopisov, sledovanie filmov, či rozšírenú realitu.

Jedinečné užívateľské rozhranie vytvorené špeciálne pre Galaxy Fold ponúka nové spôsoby, ako z vášho smartfónu dostať úplné maximum:
•    Niekoľko aktívnych okien: S Galaxy Fold, ktorý je navrhnutý pre maximálny multitasking, sú možnosti prakticky nekonečné. Na hlavnom displeji môžete otvoriť súčasne až tri aktívne aplikácie, aby ste mohli surfovať, písať, pracovať, sledovať alebo zdieľať.
•    Kontinuita aplikácií: Intuitívne a prirodzene prechádzajte medzi vnútorným a hlavným displejom. Po zavretí a opätovnom otvorení Galaxy Fold sa aplikácie automaticky zobrazia v stave, v akom ste ich opustili. Keď potrebujete urobiť snímku, robiť rozsiahlejšie úpravy alebo si podrobnejšie prechádzať príspevky, rozložte displej a získate veľký displej s väčším priestorom.

Spoločnosť Samsung spolupracovala so spoločnosťou Google a s komunitou vývojárov aplikácií pre Android, aby aplikácie a služby mohli byť k dispozícii aj v užívateľskom prostredí Galaxy Fold.

Špičkový výkon v skladacom prevedení
Galaxy Fold je navrhnutý pre najnáročnejšie a najintenzívnejšie použitie, či už je to práca, hranie alebo zdieľanie, teda činnosti, ktoré vyžadujú vysoký výkon. Galaxy Fold je vybavený výkonným hardvérom, ktorý tieto úlohy bez problémov zvládne.
•    Robte toho viac naraz: Aby všetko bežalo hladko aj pri súčasnom spustení troch aplikácií, vybavila spoločnosť Samsung telefón Galaxy Fold vysoko výkonným čipovým balíkom AP novej generácie a 12 GB RAM s výkonom blížiacim sa osobným počítačom. Sofistikovaný systém s dvoma batériami bol špeciálne navrhnutý tak, aby s vami dokázal držať krok. Galaxy Fold je taktiež po pripojení k bežnej nabíjačke schopný nabíjať súčasne sám seba a prostredníctvom technológie Wireless PowerShare taktiež druhé zariadenie, takže ďalšiu nabíjačku môžete nechať doma.
•    Prvotriedny multimediálny zážitok: Galaxy Fold je určený pre zábavu. Vďaka podmanivému obrazu na dynamickom displeji AMOLED a krištáľovo čistému a jasnému zvuku od AKG so stereoreproduktormi ožívajú obľúbené filmy a hry v bohatej palete zvukov a farieb.
•    Náš doposiaľ najvšestrannejší fotoaparát: Nezáleží na tom, ako prístroj držíte alebo zložíte, fotoaparát bude vždy pripravený zachytiť aktuálnu scénu, takže nikdy o nič zaujímavé neprídete. Vďaka šiestim objektívom – trom vzadu, dvom na vnútornej strane a jednému na vonkajšej – je sústava fotoaparátov Galaxy Fold mimoriadne flexibilná. Galaxy Fold prináša novú úroveň multitaskingu, ktorá vám napr. v priebehu videohovoru umožní používať ďalšie aplikácie.

S Galaxy Fold môžete robiť všetko
Galaxy Fold je viac než len mobilné zariadenie. Je to vstupná brána do celej galaxie pripojených zariadení a služieb, ktoré spoločnosť Samsung vyvíja rad rokov, aby spotrebiteľom umožnila robiť to, čo predtým nemohli. Pre ešte vyššiu produktivitu blížiacu sa práci na stolnom počítači môžete telefón spárovať s dokovacou stanicou Samsung DeX . Hlasový asistent Bixby je podporovaný novými funkciami osobnej inteligencie, ako sú Bixby Routines, ktoré dokážu predvídať vaše potreby, zatiaľ čo Samsung Knox ochráni vaše dáta a informácie. Či už používate telefón na nákupy alebo na správu činností týkajúcich sa zdravia a životnej pohody, ekosystém zariadení Galaxy je vám k dispozícii, kedykoľvek sa venujete veciam, ktoré vás bavia.

Ďalšie informácie o Galaxy Fold získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo samsung.com/galaxy.