Vysávač, ktorý sa sám vyprázdni. Nový, inteligentnejší iRobot Roomba i7+

Vysávač, ktorý sa sám vyprázdni. Nový, inteligentnejší iRobot Roomba i7+

Nová vlajková loď spoločnosti iRobot – robotický vysávač Roomba i7+ obsahuje automatickú vyprázdňovaciu stanicou Clean Base. Keď Roomba i7+ skončí s vysávaním, dorazí do stanice a sama si vyprázdni. Môže tak spraviť až 30-krát, kým sa Clean Base naplní

Robotické vysávače sú na trhu už niekoľko rokov. Za tú dobu však prešli viacerými zaujímavými vylepšeniami – od výkonu až po množstvo funkcií. Aktuálne ale prichádza niečo, čo vás od vysávania odbremení ešte viac. Vysávač nie len sám povysáva, ale sa sám aj vyprázdni.

​​Zaujímavosťou je, že takýmto automatickým čistením (vyprázdnením) vysávača sa odstraňuje problém s čistením nádobiek pri bežnom čistení vysávačov. Ak je totiž vyprázdňovacia stanica plná, jednoducho vytiahnete naplnené vrecko, ktoré sa uzavrie.

Ďalšou novou funkciou iRobot i7+ je, že dokáže lepšie spoznať, zmapovať a prispôsobiť sa pôdorysu domácnosti. Vďaka inteligentnému mapovaniu Imprint si zapamätá viac pôdorysov (napríklad poschodí) a názvy konkrétnych miestností. Používateľ si môže jednotlivé vysávania prispôsobiť a vyslať robota povysávať vybrané miestnosti pomocou hlasu alebo cez aplikáciu iRobot HOME.

Robot spozná jednotlivé miestnosť a zapamätá si až 10 rôznych pôdorysov. To znamená, že používateľ môže preniesť robota na iné poschodie, alebo do inej domácnosti, kde robot zistí svoju polohu a bude vysávať podľa pokynov.

Vďaka navigácii iAdapt Roomba i7+ vie, kde už bol a na ktorých miestach ešte treba upratať. Prispôsobí sa tiež meniacim podmienkam v domácnosti. Veľmi užitočné je i to, že si v aplikácii môžete nastaviť staré známe virtuálne steny. Sú to hranice, ktoré má vysávač “rešpektovať”. Pomocou nich mu vyhradíte priestor, ktorý treba upratať. Kým pred tým ste na to potrebovali tzv.majáky, aktuálne stačí hranice vymedziť v aplikácii.

Spomínané hlasové povely fungujú spolu s hlasovými asistentami Alexa alebo Google. Napríklad stačí povedať „Alexa, ask Roomba to clean my kitchen“ alebo „Hey Google, clean the living room“ a Roomba i7+ sa pustí do vysávania príslušnej miestnosti.

Vysoký výkon, inteligentné čistenie
iRobot je jediným výrobcom robotických vysávačov, ktorý v robotoch využíva dve gumené kefy určené na rôzne povrchy. Obe kefy sa postarajú o efektívne čistenie pevnej podlahy i kobercov. Robot Roomba i7+ automaticky prispôsobí zdvih čistiacej hlavy, takže dve gumené kefy majú neustály kontakt s podlahou. Jedna kefa nečistoty uvoľňuje a druhá, ktorá sa točí v protismere, ich dvíha.

Využitím technológie Dirt Detect novinka vyhľadáva miesta, ktoré vyžadujú viac pozornosti. Senzory robota rozoznajú viac znečistené miesta, ako napríklad pri vchodových dverách a upozornia robot, aby sa im intenzívnejšie venoval, až kým nie sú úplne čisté.

zdroj: https://goo.gl/pk3FYS a https://goo.gl/Ge2hWX a https://goo.gl/nj4rW2