Ako môžete raz a navždy a zároveň jednoducho odstrániť pleseň z kúpeľne?

Ako môžete raz a navždy a zároveň jednoducho odstrániť pleseň z kúpeľne?

Kúpeľňa je miestom, ktoré nám poskytuje ideálne podmienky na osobnú hygienu a relax. Okrem toho sú ale v tomto priestore aj ideálne predpoklady na výskyt veľkého množstva plesní a baktérií. S otázkou, ako sa týchto nekonečných problémov môžete zbaviť, si už nemusíte robiť žiadne starosti, pretože jasnú odpoveď nájdete v našom článku.

Nemali by ste nič podceňovať, pretože prítomnosť plesní v miestnosti sa môže postarať o vážne choroby:
•    alergie;
•    kandidózu;
•    a astmu

Prečo sa objavuje pleseň v našich interiéroch?
Dôvodov je samozrejme niekoľko a v každom interiéri je za príčinou niečo iné, no vo všeobecnosti sa pod vznik nepríjemných a zdraviu škodlivých plesní podpisujú najmä tieto faktory:

Vysoká vlhkosť
Vzduch v miestnosti a jeho kvalita vplýva na všetky veci, ktoré sú v danom priestore umiestnené, čo je dôvodom toho, prečo musí byť nielen nové umývadlo z tak odolného a pevného materiálu. V kúpeľni je to najmä vysoká vlhkosť, ktorá sa pri používaní vody zvyšuje. Nehovoriac o tom, že práve v týchto miestnostiach sú podmienky na dostatočné vetranie minimálne.

Nedostatok prirodzeného slnečného žiarenia
Ak v miestnosti na umývanie plnej vlhkosti nie je žiadne okno, nedostatok UV žiarenia môže byť tiež faktorom pri vývoji huby. Ultrafialové žiarenie je pre ňu škodlivé.

Nedostatok vetrania alebo nekvalitná práca
Pri upchatých výfukových potrubiach alebo nedostatočne veľkom priemere otvoru je cirkulácia vzduchu v miestnosti narušená, vlhký vzduch nevyteká ventiláciou, ale zostáva v kúpeľni, čo bude prvý faktor vo vývoji plesní.

Najlepšia prevencia môže byť kvalitná hydroizolácia
Príčiny čiernej plesne na spojoch dlaždíc, stropov a iných plôch sú priamo spojené s preventívnymi opatreniami na zabránenie ich výskytu. Aby sa čierna forma v kúpeľni nezobrazovala, musíte dodržiavať niektoré odporúčania.

V prvom rade by ste na to mali ísť pekne od základov a vybrať si v rámci konštrukčného riešenia stavby kúpeľne správnu hydroizoláciu tej najvyššej kvality.

Pri neefektívnosti pasívneho vetrania je potrebné nainštalovať aktívny systém, ktorý funguje. Pre lepšiu ventiláciu musíte otvoriť aj dvere, čím sa zvýši výmena vzduchu v miestnosti.

Ak chcete začať bojovať proti plesniam, nie je potrebné čakať. Špeciálne antiseptiká pomáhajú odstrániť spóry z povrchov kúpeľne.

Kĺby a spoje medzi umývadlom a stenou, ako aj okolie obvodu sprchových kútov treba starostlivo ošetriť tmelom. To neumožní nahromadeniu vlhkosti na ťažko dostupných miestach a vzniku plesne.

Ak má miestnosť trpiaca plesňou veľmi studené vonkajšie steny, bude to ďalší stimul pre jej ešte väčší vznik. Aby ste sa na tomto povrchu zbavili kondenzátu, bude potrebné ho zohriať a pokiaľ možno pravidelne a najmä v zimných mesiacoch. A čo pomáha Vám?