Vyberte si relax v slovenských kúpeľoch a neoľutujete

Vyberte si relax v slovenských kúpeľoch a neoľutujete

Slovenské kúpele ponúkajú služby najmä pacientom, ktorí majú liečbu nariadenú lekárom. Sú teda súčasťou zdravotníckeho systému. Avšak ponuka sa v dnešnej dobe nesústreďuje len na pacientov, ale aj na širokú verejnosť. Medzi ľuďmi sú obľúbené najmä wellness pobyty, či skrášľovacie procedúry, využívanie saunového sveta, kultúrny a spoločenský program, ktorý je v rámci ponúkaných pobytov. Kúpanie v unikátnej termálnej vode, priaznivé účinky masáží, bahenné masky v rámci skrášľovacích procedúr…a ešte omnoho viac si môžete vychutnať, ak si doprajete relaxačný pobyt v slovenských kúpeľoch. V neposlednom rade aj okolitá klíma, pokoj, prechádzky v blízkych parkoch priaznivo vplývajú na psychické aj fyzické zdravie človeka.

Liečebné účinky termálnej minerálnej vody
Slovenské kúpele sú výnimočné najmä kvalitou termálnej minerálnej vody, ktorá má liečivé účinky. Bývajú napojené na termálne pramene, z ktorých získavajú vodu. V kúpeľoch je táto voda určená nielen na vodoliečebné pôsobenie, ale aj na vnútorné užívanie. Každý druh minerálnej vody je svojím spôsobom unikátny a môže mať rôzne účinky. Termálne vody sa od seba líšia množstvom minerálov, teplotou, obsahom prírodného CO2 a každá voda je vhodná na iný problém, či ochorenie. Návštevu slovenských kúpeľov si môžete naplánovať na letné, ale aj zimné obdobie. Ak na váš organizmus dobre vplýva slaná morská voda, nemusíte cestovať ďaleko do zahraničia, aby ste si vychutnali jej účinky.  V malej obci Podhájska vyviera silne mineralizovaný prameň, ktorý má vlastnosti porovnateľné s morskou vodou. Táto jedinečná voda má vysoko regeneračný efekt pre ľudí s kožnými a dýchacími problémami.

Ponuka relaxačných pobytov
Aj keď nie ste pacientom, môžete si dopriať pobyt v slovenských kúpeľoch. Môže vám pomôcť ako prevencia pred rôznymi ochoreniami. Faktom je, že pobyt v kúpeľoch má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Je to zároveň vhodný spôsob, ako obdarovať svojich blízkych. Darčekový poukaz na dovolenku v slovenských kúpeľoch určite každého poteší. Ak neviete, aký pobyt vybrať, skúste sa inšpirovať na stránkach obľúbených slovenských kúpeľov. V ponuke sú víkendové, alebo romantické pobyty, beauty pobyty, liečebné procedúry, ale aj pobyty pre seniorov.

Zaujímavosti o slovenskej vode a jej mimoriadnych účinkoch, tiež tipy na výlety za vodou sa dočítate na portáli https://www.nasavoda.sk/.