Aké sú trendy v prestieraniach na stôl

Aké sú trendy v prestieraniach na stôl

Jedinečnosť slávnostnej atmosféry, či okamihov nám v interiéroch pomáhajú vytvárať dekorácie. Najkrajšie dekorácie vytvoríme pomocou živých kvetov, prírodnými aranžmánmi, či sviečkami v originálnych svietnikoch. Slávnostné, ale aj denné stolovanie sa nezaobíde bez správneho prestierania na stôl. Čo všetko patrí na slávnostné stolovanie a ako sa dá aj každodenné posedenie s rodinou za spoločným stolom spríjemniť pomocou prestierania na stôl sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Základy každého stolovania sa začínajú pri čisto prestretom stole. Tí, ktorí k stolu sadajú by tiež mali dbať na čistotu svojich rúk a prichádzať by mali upravení.

Slávnostné prestieranie na stôl
V posledných rokoch sa žiadna svadba, hostina, či oslava nezaobíde bez slávnostných dekorácií, trendy ktorých sa stále menia. Pokým v minulosti prebiehali oslavy v podobnom štýle, dnes sme kreatívnejší a snažíme sa odlíšiť. Trendové je usporadúvanie osláv v rôznych štýloch, stredomorskom, retro štýle, vo folklórnom duchu, či ako záhradná párty. Podľa toho zvolíme výzdobu. Dekorácie interiéru by mali byť  farebne aj štýlovo zladené s prestieraním na stôl. Luxusný nádych a výnimočnosť akcie nám dodávajú dekorácie so zlatým efektom, trblietkami, či metalickými odtieňmi. Bielymi a neutrálnymi odtieňmi nič nepokazíme, odvážnejší  môžu vyskúšať pestré kombinácie. Všetko závisí od typu udalosti a vašich preferencií. Na slávnostnom stolovaní nesmie chýbať stredový obrus, či štóla, alebo šerpa a individuálne prestieranie na stôl pre každého hosťa, súčasťou ktorého je látkový, alebo papierový obrúsok, príbory, sviatočný servis a poháre.  Každý hosť, ktorý sa zúčastní takejto udalosti by mal ovládať pravidlá spoločenského správania a správneho stolovania.

Denné prestieranie na stôl
Aj pri každodennom prestieraní na stôl by sme si mali dať záležať. Vkusne a pekne prestretý stôl je potešením pre oči a dokáže urobiť zo spoločnej rodinnej večere príjemnú udalosť. Denné prestieranie na stôl by malo obsahovať čistý obrus, ktorým bude stôl prikrytý a obrúsok pre každého stolujúceho. Ponuka obchodov je neskutočne veľká. Predajom prestieraní na stôl sa zaoberajú v kamenných predajniach, ktoré sa špecializujú na textil. Avšak aj v krajčírskych ateliéroch, či chránených dielňach šijú nádherné obrusy, štóly, či prestierania, vďaka ktorým sa bude každý, kto sadne za váš stôl cítiť výnimočne.

Na stránke https://www.tvojeharmony.sk/ nájdete zaujímavé inšpirácie, týkajúce sa stolovania, ale tiež pestrú ponuku kvalitných obrúskov.