ASUS uvádza do predaja nové notebooky ZenBook 13 a 14

ASUS uvádza do predaja nové notebooky ZenBook 13 a 14

Úžasné, tenké a ľahké 13″ a 14″ notebooky majú doteraz najkompaktnejší dizajn a bezrámikový NanoEdge displej

KĽÚČOVÉ BODY
•    Prvé notebooky radu ZenBook s bezrámikovým displejom NanoEdge po všetkých štyroch stranách a pomerom obrazovky k telu na úrovni až do 95 %
•    Vďaka doteraz najkompaktnejšiemu dizajnu sú nové notebooky ZenBook najmenšie na svete vo svojich kategóriách
•    Exkluzívny touchpad NumberPad zvyšuje produktivitu a 3D infračervená kamera umožňuje rýchle odomykanie tvárou aj pri slabom osvetlení
•    Špičkový výkon zabezpečuje 8. generácia procesora Intel Core, grafická karta až do NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q, 16GB RAM, PCIe® SSD úložisko a gigabitová Wi-Fi

ASUS uvádza do predaja notebooky ZenBook 13 (UX333) a ZenBook 14 (UX433). Nové prémiové notebooky prichádzajú s úplne novým dizajnom s bezrámikovým NanoEdge displejom, ktorý obsahuje ultratenké rámiky po všetkých štyroch stranách displeja a ponúka bezkonkurenčný pomer obrazovky k telu na úrovni až 95 % . Vďaka tomuto displeju bolo takisto možné vytvoriť oveľa kompaktnejší dizajn, takže nové modely radu ZenBook sú najmenšie vo svojich kategóriách .

13-palcové a 14-palcové modely obsahujú vo vybraných konfiguráciách exkluzívny NumberPad. Je to touchpad s plnohodnotnou podsvietenou numerickou klávesnicou. Oba modely sú tiež vybavené špeciálnou 3D infračervenou kamerou, ktorá umožňuje odomykanie tvárou pomocou funkcie Windows Hello aj v slabo osvetlenom prostredí.
ZenBook vždy ponúkal skvelú kombináciu výkonu a mobility. Nové modely poháňa 8. generácia procesora Intel® Core™ i7 a grafická karta až do NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Max-Q. Vo výbave je aj 16GB RAM, rýchle PCIe® SSD úložisko a gigabitová Wi-Fi.
Oba modely spĺňajú štandard odolnosti MIL-STD-810G a sú testované v extrémnych podmienkach nadmorskej výšky, teploty, vlhkosti, pádov, nárazov a vibrácií.

Nová éra mobility
Nové modely radu ZenBook predstavujú začiatok novej éry ultrakompaktných a ultraľahkých notebookov, ktoré sú najmenšie vo svojich kategóriách. Bezrámikový NanoEdge displej obsahuje ultratenké rámiky po všetkých štyroch stranách a ponúka pomer obrazovky k telu na úrovni 92 % pre dosiahnutie maximálnej zobrazovacej plochy. ZenBook je vďaka tomu skvelou voľbou pre prácu alebo zábavu v pohybe.
Nový dizajn obsahuje aj ikonickú kovovú povrchovú úpravu veka v modrej alebo striebornej farbe so zlatým lemovaním nad klávesnicou.

Produktivita bez kompromisov
Modely ZenBook 13 a 14 majú vo výbave nový NumberPad, ktorý rieši absenciu numerickej klávesnice jej integrovaním priamo do touchpadu. Podsvietenú numerickú klávesnicu môžete jednoducho aktivovať ťapnutím na ikonu NumberPad v pravom hornom rohu touchpadu.
Oba modely majú vo výbave pokročilú 3D infračervenú kameru pre rýchle a spoľahlivé odomknutie tvárou pomocou funkcie Windows Hello. Na rozdiel od konkurencie, ktorá často umiestňuje kameru na nepraktické miesta, je kamera v notebookoch ZenBook umiestnená v tenkom hornom rámiku. Novinky tiež ponúkajú pokročilé rozpoznávanie hlasových povelov pre interakciu s asistentkami Alexa a Cortana.
Nové notebooky radu ZenBook sú vybavené revolučným USB-C™ portom pre rýchle dátové prenosy až do 10Gbps . Nechýba ani USB port typu A s prenosovými rýchlosťami až do 5Gbps alebo 10Gbps a/alebo USB 2.0  port. Oba modely majú aj HDMI port a čítačku microSD alebo SD kariet.
Pri návrhu notebookov ZenBook sa kladie veľký dôraz na komfort používania a preto nové modely obsahujú exkluzívny pánt ErgoLift, ktorý automaticky prispôsobí náklon klávesnice pre optimálne písanie. Naklonenie klávesnice zároveň vylepšuje chladenie a reprodukciu zvuku.

Neobmedzený výkon
Nové modely radu ZenBook sú navrhnuté, aby poskytli neobmedzený výkon v pohybe. Poháňa ich 8. generácia procesorov Intel® Core™ i7 a grafická karta až do NVIDIA® GeForce MX150.
Sú tiež vybavené PCIe® SSD úložiskom a operačnou pamäťou až do 16GB RAM, vďaka čomu sú ideálnymi pomocníkmi na tvorbu komplexných dokumentov, prácu s dátami, úpravu fotiek či videí alebo oddych pri hraní. Nové notebooky využívajú gigabitovú Wi-Fi a technológiu ASUS Wi-Fi Master pre stabilnejšie pripojenie na väčšiu vzdialenosť . Bluetooth® 5.0 umožňuje pripojenie príslušenstva.

13 a 14-palcové novinky radu ZenBook ponúkajú výdrž až 14 hodín . Oba modely tiež spĺňajú štandard odolnosti MIL-STD-810G a sú testované v extrémnych podmienkach nadmorskej výšky, teploty, vlhkosti, pádov, nárazov a vibrácií.

CENA & DOSTUPNOSŤ
ASUS ZenBook 13 (UX333) za cenu od 969 eur a ZenBook 14 (UX433) za cenu od 999 eur budú na našom trhu k dispozícii od polovice decembra 2018.

ZenBook 13 website: https://www.asus.com/Laptops/Laptops/ASUS-ZenBook-13-UX333FN/
ZenBook 14 website:  https://www.asus.com/Laptops/Laptops/ASUS-ZenBook-14-UX433FN/
ASUS Global Press Room: http://press.asus.com
ASUS Global Facebook: http://www.facebook.com/asus
ASUS Global Twitter: http://www.twitter.com/asus