Odhaľte príčinu nebezpečných žalúdočných ochorení včas

Odhaľte príčinu nebezpečných žalúdočných ochorení včas

Ambulancie lekárov na jeseň zapĺňajú „žalúdkari“. K zníženej obranyschopnosti žalúdka prispieva totiž nielen zvýšený stres, ale aj prekyslenie, ktoré spôsobuje zmena nášho jedálnička, husacie hody, zabíjačky či vinobrania.

Ak bolesťami žalúdka, plynatosťou, hnačkou či pálením záhy trpíte dlhodobo, môže byť na vine aj baktéria Helicobacter pylori. V žalúdku ju nosí  v priemere každý druhý dospelý človek, ale jej prítomnosť sa dlho nemusí vôbec prejaviť.  Zákerná baktéria pritom môže zapríčiniť gastritídu či žalúdočné vredy.

Najväčším nebezpečenstvom je však rakovina žalúdka, pankreasu alebo zhubné nádory lymfatických uzlín.  S prvými krokmi ako predísť problémom, ktoré môže baktéria  neskôr spôsobiť, môžete začať už doma, domácim testom  na prevenciu žalúdočných ochorení. Test je veľmi rýchly a presný, so spoľahlivosťou až 96 %.

Pomocou testu môžete rýchlo a bezpečne zistiť, či ste prenášačom tejto baktérie a či by ste nemali zvážiť ďalšie preventívne kroky. K vykonaniu testu je potrebná len kvapka krvi z bruška prsta a desať minút času. Balenie testu obsahuje všetko potrebné vrátane podrobného návodu. Video návod možno nájsť aj na internete.

Ak sa na výsledkovej kazete preukáže pozitívny výsledok, znamená to, že preukázateľne máte v krvi protilátky súvisiace s prítomnosťou baktérie Helicobacter pylori. V takom prípade sa odporúča obrátiť na svojho lekára pre stanovenie diagnózy a konzultovať ďalšie kroky a prípadnú liečbu.

Domáci test Veroval na prevenciu žalúdočných ochorení je založený na chromatografickej metóde so špecifickou reakciou iba na protilátky Helicobacter pylori IgG. Funkčnými časťami rýchleho testu sú filtračná a chromatografická membrána. Obe membrány v sebe nesú dehydrované imunologické činidlá, ktoré sú opätovne hydratované roztokom vzorky. V membráne je zabudovaný pevný prúžok s činidlom, ktorý je pred použitím neviditeľný a sčervená, ak budú vo vzorke prítomné protilátky IgG.

Domáci test Veroval Prevencia žalúdočných ochorení je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb približne za 11 €. Podrobnejšie informácie a videonávod možno nájsť na stránke www.veroval.sk.