Nádherné dámske spoločenské šaty na svadbu

Nádherné dámske spoločenské šaty na svadbu

Chystáte sa na svadbu a neviete si poradiť s výberom dámskych spoločenských šiat na túto príležitosť? Pre každú ženu je výber večerných šiat veľmi dôležitý, pretože chce vyniknúť a zažiariť, ale tiež sa chce cítiť pohodlne a ničím obmedzovaná. Výber tých správnych dámskych spoločenských šiat je náročný, pretože by ste mali vyberať nielen podľa typu vašej postavy, ale tiež podľa farby vlasov, očí, vašej výšky, no tiež napríklad podľa ročného obdobia, v ktorom sa svadba koná. My vám dáme niekoľko tipov pre výber dokonalých šiat.

Dámske spoločenské šaty podľa typu postavy
Medzi základné typy postavy môžeme zaradiť tvar postavy podľa hrušky, jablka, presýpacích hodín alebo rovnú postavu. Ak máte postavu v tvare hrušky, charakterizujú ju najmä užšie ramená a pás, a naopak širšie boky a stehná. Tu treba zvýrazniť hornú časť tela. Vhodné sú sukne do tvaru písmena A. Horná časť šiat môže byť vzorovaná alebo zvýraznená inak, aby sa táto časť tela opticky zväčšila. Pre postavu v tvare jablka sú charakteristické širšie ramená, väčšie bruško a štíhlejšie nohy. Pre tento typ sú vhodné šaty s úzkou vrchnou časťou, napríklad korzetovou, doplnenou širokou sukňou, ktorá dokáže opticky rozšíriť dolnú časť tela. Dámske spoločenské šaty pre ženy s postavou v tvare presýpacích hodín môžu byť v rôznych variáciách, pretože práve tieto dámy si môžu dovoliť viac experimentovať. Na tomto type postavy krásne ukážu asymetrické dámske spoločenské šaty. Ak máte rovnú postavu, to znamená, že nemáte príliš zvýraznený pás, je vhodné zamerať sa práve na túto časť tela. Môžete zvoliť večerné šaty prestrihnuté v páse, zvýraznené opaskom, mašľou či inými doplnkami.

Farba dámskych spoločenských šiat
Pokiaľ ste sa už rozhodli, aký tvar dámskych spoločenských šiat bude pre vás tou najlepšou voľbou, nemenej dôležité je zamyslieť sa nad výberom farby šiat. Pre spoločenskú akciu ako je svadba platí, že bielu farbu by mala mať na sebe iba nevesta. Vy ako hosť by ste mali svoju pozornosť upriamiť na iné farby. Ak ste odvážna, nebojíte sa vyniknúť a chcete upútať pozornosť, určite siahnete po šatách v žiarivých farbách. Dnes sú veľmi trendy farby ako žltá, ružová, zelená či kráľovsky modrá. Všetko záleží len od toho, akú farbu preferujete.

Kliknite na stránku www.glashgirl.sk a nájdite dokonalé dámske spoločenské šaty na svadbu.