Viedeň priala sektom Hubert, odniesli si päť medailí

Viedeň priala sektom Hubert, odniesli si päť medailí

Sekty spoločnosti Hubert J.E. získali do zbierky ďalšie ocenenia, tento raz uspeli na medzinárodnej vinárskej súťaži AWC Vienna 2018. Z metropoly Rakúska si odniesli päť medailí.
Slovenské sekty potvrdili vysokú úroveň kvality v konkurencii viac ako 12 000 vín z 39 krajín. Hubert de Luxe získal zlatú medailu a opäť tak potvrdil svoju jedinečnosť. Dlhodobo patrí medzi oceňovaný a medzi zákazníkmi mimoriadne obľúbený sekt. Vinárski experti taktiež ocenili ďalšie štyri šumivé vína: Johann E. Hubert extra dry, Hubert Grand Rosé, Hubert De Luxe Rosé a Hubert Cabernet Sauvignon Blanc de Noir, ktorým patria strieborné medaily.

„Naše sekty pravidelne bodujú na medzinárodnom poli a tešíme sa, že tento fakt opäť potvrdila aj tohtoročná súťaž AWC Vienna. Slovenské šumivé vína rozhodne patria medzi svetovú elitu a môžeme byť na ne právom hrdí,“ hovorí Ingrid Vajcziková, hlavná enologička spoločnosti Hubert J.E., ktorá stojí za kvalitou a chuťou sektov.
Odborná porota hodnotila sekty od viac ako 1700 producentov. Ochutnávky a hodnotenia prebiehali anonymne. Medzinárodná súťaž AWC Vienna je jednou z najuznávanejších svojho druhu a tento rok sa uskutočnil už jej 15. ročník.

Sekty spoločnosti Hubert J.E., prvej mimofrancúzskej fabriky na výrobu šumivého vína pripraveného tradičnou metódou, bodovali od začiatku roka na viacerých významných súťažiach:
MUNDUS VINI 2018 (Neustadt): Johann E. Hubert Extra dry a Hubert Cabernet Sauvignon blanc de noir (oba zlato)
VINALIES INTERNATIONALES 2018 (Paríž): Cabernet Sauvignon blanc de noir (zlato)
VINO Y MUJER (Madrid): Hubert L´Original Brut (zlato) a Hubert de Luxe (striebro)