SKYR – Bohušovická mliekarňa

SKYR – Bohušovická mliekarňa

Raňajkujem zdravo so Skyrom!
Bohušovická mliekareň zásobuje slovenský trh tradičným islandským SKYROM. Teraz, vyhlasuje súťaž pre blogerov o najlepšie raňajkové recepty s týmto mliečnym výrobkom plným bielkovín.

SKYR je mliečny produkt s viac ako tisícročnou tradíciou v islandskej kuchyni a jeho obľúbenosť stúpa aj u nás. Vďaka fermentácií neobsahuje skoro žiadny tuk (0,1 %) a má vysoký obsah proteínov. Je teda ideálnou súčasťou jedálničku pri redukčných diétach, naberaniu svalovej hmoty a celkovom zlepšení životného štýlu. SKYR „dáva mužom silu a ženám krásu“.

Súťaž pre blogerov o 2x 400 EUR
„Raňajkujem zdravo zo Skyrom“, tak znie hlavné motto súťaže. Raňajky sú základom dňa a zdravé raňajky sú základom zdravého životného štýlu. Úlohou súťažiacich je vymyslieť a pripraviť zdravé a výdatné raňajky, ktorých súčasťou bude tradičná islandská pochúťka SKYR z Bohušovickej mliekarni. Od 10. septembra do 24. októbra 2018 môžu slovenskí blogeri do súťaže posielať svoje raňajkové recepty. Zároveň  treba recepty zverejniť na svojom blogu alebo sociálnych sieťach a pridať k nim  hashtag #skyrcz a #ranajkujemskyr. Zúčastniť sa môže každý, kto prevádzkuje vlastní blog písaný v slovenčine nepretržite po dobu minimálne 6 mesiacov. Každý bloger môže poslať maximálne 2 súťažné recepty a ku každému z nich 1 fotografiu.
Súťažné raňajky bude hodnotiť verejnosť aj odborná porota. Hlasovanie verejnosti prebehne od 9. 10. do 17. 10. 2018 na facebookovom profile Skyr CZ. Autor súťažných raňajok s najväčším počtom lajkov získava 400 EUR. Druhý víťaz vybraný porotou taktiež získa odmenu 400 EUR. Autori troch najlepšie hodnotených receptov a troch receptov s najväčším počtom lajkov dostanú balíčky plné Skyru z Bohušovickej mliekarny. Viac informácií a pravidla súťaže nájdete na www.skyrcz.cz.

Ži zdravo, ži SKYR!
Traduje sa, že na Island priviezli SKYR Vikingovia, ktorí sa tu usadili pred viac než tisíc rokmi. Islanďania od tej doby zbožňujú zamatovú štruktúru tohoto neuveriteľne zdravého mliečneho výrobku a dnes je obľuba tejto delikatesy silnejšia než kedy predtým.
Okrem skoro nulového percenta tuku a vysokého podielu proteínu, obsahuje SKYR vápnik a vitamín D, teda zložky, ktoré sú potrebné pre naše kosti a správne fungovanie imunitného systému. SKYR je ideálny na raňajky či desiatu v súlade so zdravým životným štýlom. Je veľmi vhodný aj pre tehotné a kojiacie matky, ktoré potrebujú zvýšený príjem bielkovín. Neochutená variant je vo svete obľúbenou ingredienciou zdravých receptov od pečenia, cez mliečne nápoje až po omáčky k mäsu. Jeho prednosti určite prispievajú k tomu, že Islanďania patria k najdlhšie žijúcim obyvateľom Európy.
Vedľa neochutenej varianty natur, ponúka Bohušovická mliekarňa na českom trhu aj ovocné príchute jahoda, brusnica, broskyňa s marhuľou, malina a čučoriedka a po novom tiež višne s čokoládou.

SKYR – Bohušovická mliekarňa
Web: www.skyrcz.cz|FCB: Skyr CZ| Instagram: skyrcz| YouTube: Skyr CZ

 

OSTRUŽINOVÝ SKYRCAKE
Lahodný nepečený cheesecake je velmi ľahký na prípravu a tak chutný, že se po ňom len zapráší.

INGREDIENCIE
KORPUS
150 g maslových keksov
30 g pražených lieskových orieškov
50 g rozohriateho masla

NÁPLŇ
24 g želatinového prášku
300 g ostružin
4 x 140 g Skyru natur
360 g smotanového syru
100 g práškového cukru
2 čajové lyžičky citrónovej šťavy
2 čajové lyžičky vanilkovej pasty
Štipka soli

POSTUP
Keksy a lieskové orechy pomocou kuchyňského robota rozmixujeme na jemný prášok, pridáme rozpustené maslo a premiešame. Tortovú formu, o priemere 20 cm, vyložíme pečiacím papierom, vložíme do nej vznikutú hmotu, rukami rozmiestnime rovnomerne po celej ploche a necháme aspoň jednu hodinu schladnúť.
Medzitím si pripravíme náplň. Skyr, smotanový syr, cukor, citrónovou šťavu, vanilku a soľ zmiešame v miske a pomocou ručného mixéru vyšľaháme dohladka. Ku zmesy potom pridáme želatinu, ktorú sme si pred tým rozmiešali vo vode, a znovu premixujeme. Primiešame roztlačené ostružiny.
Keď máme náplň hotovú, nalejeme ju na korpus a rozotrieme tak, aby vznikla rovnomerná hladká vrstva. Tortu necháme šest hodín odležať. Potom ju mȏžeme dozdobiť čerstvými ostružinami.

OVESNÉ MUFFINY S HRUŠKAMI
Ovesné muffiny sú pečená dobrota, ktorá vám zaberie len pár minút. Skvelo sa hodí na raňajky, desaitu i ku káve.
INGREDIENCIE
250 g celozrnnej múky
75 g ovsených vločiek a hrstka na ozdobenie
2 lyžičky prášku do pečiva
1 polievková lyžica mletého zázvoru
2 veľké vajcia rozmiešané vidličkou
125 ml slnečnicového oleja
1 lyžička vanilkového extraktu
150 ml horúceho medu
1 nastrúhaná stredne zrelá hruška
250 g Skyru natur
65 g nahrubo nasekaných pekanových orechov

Ďalej potrebujeme
Plech na 12 muffinov
Papierové košíčky

POSTUP:
Vo veľkej mise zmiešame múku, ovsené vločky, prášok do pečiva a mletý zázvor. V inej nádobe zmiešame vajcia, olej, vanilku a med. Doprostriedku suchých ingrediencií urobíme jamku, do ktorej nalejeme vaječnú zmes a premiešame. Potom pridáme nastrúhanú hrušku, Skyr a nasekané pekanové orechy.
Zmes rozdelíme do 12 košíčkov, posypeme hrstkou ovsených vločiek a vložíme do rúry rozpálenej na cca 180 °C. Pečieme zhruba 25 až 30 minut. Aby sme chuťový pȏžitok z muffinov umocnili, mȏžeme ich pred podáváním dozdobit Skyrom