Víťazné umývačky riadu – modely Siemens zažiarili v teste umývačiek

Víťazné umývačky riadu – modely Siemens zažiarili v teste umývačiek

Domáce spotrebiče Siemens sú synonymom špičkových funkcií, nadčasového dizajnu a intuitívneho ovládania. Všetky modely sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a vybavené tými najmodernejšími funkciami, vďaka ktorým sa dokonale postarajú o váš riad, ušetria vám čas aj vodu. Vysokú kvalitu umývačiek riadu Siemens potvrdili aj výsledky posledného testovania časopisu dTest. Celkovým víťazom sa stala voľne stojaca umývačka riadu Siemens SN258I01TE. V kategórii vstavaných umývačiek obsadila prvú priečku umývačka Siemens SN558S06TE. Oba ocenené modely ponúkajú rad inovatívnych funkcií a moderné technológie.

Dokonale čistý a suchý riad s technológiou Zeolith®
Umývačky Siemens sa postarajú o perfektne žiarivý a suchý riad, a to vďaka unikátnemu systému sušenia, ktorý využíva vlastnosti prírodného minerálu Zeolit. Ten pohlcuje vlhkosť a premieňa ju na tepelnú energiu, ktorú umývačka využíva na energeticky nenáročné sušenie riadu. Minerál má regeneračnú schopnosť a spoľahlivo funguje počas celej životnosti spotrebiča. Vďaka tejto revolučnej technológii zaručujú umývačky Siemens oslnivé výsledky pri nízkej spotrebe energie.

Až trikrát rýchlejšie umytie a sušenie vďaka varioSpeed Plus
Potrebujete mať čistý riad rýchlejšie? Jediným stisnutím tlačidla varioSpeed Plus môžete skrátiť čas umytia až o 66 precent,* pričom výsledok ostane rovnako dokonalý. Dĺžka skráteného času sa okamžite objaví na displeji.

Optimálne výsledky umytia riadu spustením jediného tlačidla autoProgram
Nie ste si istí, aký program vybrať? Ak zvolíte autoProgram, špeciálny senzor skontroluje mieru zašpinenia vody a podľa toho vyberie tú najvhodnejšiu kombináciu. Technológia iSensoric sleduje celý proces umývania a sušenia tak, aby boli výsledky vždy perfektné.

Maximálne pohodlie a flexibilita s košmi na umývanie riadu a príborovou zásuvkou varioPro
Vnútorný dizajn umývačky je rovnako dôležitý ako vonkajší vzhľad. Preto sa Siemens zameriava aj na riešenie vnútorného usporiadania, ktoré uľahčuje ukladanie riadu. Umývačky tejto značky ponúkajú nastaviteľné koše, praktickú príborovú zásuvku, možnosť sklopenia tŕňov v spodnom koši, výškové nastavenie horného koša na ľahké uloženie veľkých hrncov, panvíc a mís či na prvý pohľad viditeľné modré úchopové body, vďaka ktorým hneď spoznáte, ktoré časti môžete flexibilne prispôsoobiť svojim potrebám. Umývačky Siemens majú navyše špeciálne držiaky na poháre na vysokých stopkách alebo dávkovacieho asistenta na efektívne rozpúšťanie prostriedku na umývanie.

Voľne stojaca umývačka riadu Siemens iQ500 speedMatic SN258I01TE je vybavená technológiou sušenia Zeolith® pre výnimočne žiarivý a suchý riad, ako aj možnosťou skrátenia dĺžky umývacieho programu na tretinu s funkciou varioSpeed Plus. Maximálne pohodlie a flexibilitu zaručuje systém košov na umývanie riadu varioFlex Pro a praktická príborová zásuvka varioPro. Umývačka ponúka automatický program, možnosť antibakteriálneho umývania s funkciou hygienaPlus alebo program sklo 40 °C na jemné umytie pohárov. Model je zaradený do energetickej triedy A+++.** Umývačka SN258I01TE sa stala víťazom dTestu 8/2018 v kategórii 60 cm voľne stojacich umývačiek riadu.

 

Vstavaná umývačka riadu Siemens iQ500 speedMatic SN558S06TE je vybavená tými najmodernejšími funkciami. Vďaka technológii HomeConnect možno umývačku kontrolovať a ovládať cez mobilný telefón alebo tablet – kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Pomocou niekoľkých jednoduchých otázok ľahko vyberiete ten najvhodnejší program, umývačka za vás postráži aj stav čistiacich prostriedkov a pošle správu, keď bude tabliet alebo leštidla už málo. Čoskoro bude možné chýbajúce prostriedky rovno objednať cez e-shop alebo v prípade poruchy umývačku na diaľku diagnostikovať servisom. Aj tento model disponuje technológiou sušenia Zeolith®, možnosťou skrátiť dĺžku programu o 66 percent* s varioSpeed Plus a množstvom špeciálnych programov a funkcií, ako napríklad sklo 40 °C alebo autoProgram. S flexibilnými košmi na umývanie riadu varioFlex Pro a príborovou zásuvkou varioPro efektívne umiestnite všetok špinavý riad. Model je zaradený do energetickej triedy A+++.** Umývačka SN558S06TE zvíťazila v dTeste 8/2018 v kategórii 60 cm vstavaných umývačiek riadu.

* Neplatí pre rýchly program a predumytie.
** Na stupnici tried spotreby energie od A+++ do D.