Kúpili ste si domáce zvieratko? Základom je vyvážená strava a pohyb

Kúpili ste si domáce zvieratko? Základom je vyvážená strava a pohyb

O tom, že je domáce zvieratko vašim miláčikom niet pochýb. Aby vám ale robilo radosť, musíte sa oň samozrejme aj starať a dopriať mu kvalitné granule a všetky iné podmienky, ktoré pre svoj plnohodnotný život potrebujú.

Granulované krmivo je základ
Zdravé stravovanie je dôležité nielen pre človeka, ale aj vášho psíka alebo mačku. To znamená, že im ho denne musíte poskytnúť, pretože podmienky na samostatný lov asi nemajú. Domáce zvieratká sú odkázané čisto len na vašu starostlivosť, preto je nutnosť a kúpa granúl pre mačky viac než dôležitá.

Granulovaná strava si vyžaduje dostatok vody, takže im vedľa misky s granulami nezabudnite dať aj tú s vodou, ktorá by mala byť samozrejme čistá a pokiaľ možno čerstvá.

Granule obsahujú rovnaké zloženie a látky ako tie, ktoré sa nachádzajú aj v čerstvom mäse, zelenine a iných potravinách. Aj zvieratko predsa potrebuje dostatok bielkovín, vitamínov a energie, ktoré dobré granule pre sterilizované mačky určite obsahujú.

Dostatočné množstvo pohybu
K tomu, aby sa vaše domáce zvieratko cítilo u vás doma spokojne a pohodlne, potrebuje okrem vyváženej stravy aj svoje vlastné miesto a priestor na pohyb. V interiéri mu na modernej laminátovej podlahe vyhraďte určitú plochu, položte špeciálny košík alebo podušku, aby vedelo, že je u vás naozaj vítané a cítilo sa ako doma.

Pohyb v exteriéri je pre zvieratá ale oveľa dôležitejší, tak sa s nimi nezabudnite pravidelne vybrať na prechádzku a investovať do ich spokojnosti. Určite sa vám za to odvďačia svojou vernosťou a láskou.