Elegancia muža v jedinom doplnku – hodinky

Elegancia muža v jedinom doplnku – hodinky

So stále sa meniacimi trendmi v módnej oblasti môže byť pre moderného muža orientácia v štýle čoraz náročnejšia. My však poznáme základný a navždy nadčasový doplnok, ktorého obľuba sa najmä u pánov rokmi nemení. Pánske hodinky sa stali neodmysliteľnou súčasťou vzhľadu gentlemana, ktorý vo svojom živote vie, že čas je drahý. Preto potrebuje pre jeho spravovanie tie správne značkové hodinky, ktoré ho nesklamú, keď ide v jeho biznise o sekundy. Okrem funkčnosti by mal však staviť najmä na eleganciu, ak sa chce vo finančnom svete presadiť ako silná a nezávislá osobnosť.

Pravidlá nosenia a výberu elegantných pánskych hodiniek
Je množstvo spôsobov, ako ukázať svoju nezávislosť či dominanciu použitím značkových pánskych hodiniek. No v medziach elegancie je dobré mať na zreteli zopár účinných rád, ktoré ešte nesklamali žiadneho gentlemana.
1.    Prvým pravidlom je vyvrátenie mýtu o nosení hodiniek len na ľavej ruke. Svetom sa šíri fáma, že iba toto zápästie sa môže pýšiť jedinečným a zároveň užitočným doplnkom. Opak je pravdou. V zásade ide o dominanciu rúk. Ak je pravá využívanejšia, nosí hodinky na ľavej. A, naopak, ak je dominantnou ľavá ruka, mal by umiestniť hodinky na ruku pravú. Iný pán, ktorý by chcel následne upozorniť na ich nesprávne umiestnenie, bude už v očiach znalca hodinkový amatér.

2.    Správny výber určite závisí aj od osobného vkusu. Ak muž preferuje skôr športové pánske hodinky so zložitým číselníkom, v oblasti biznisu či spoločenských akcií by mal zvoliť niečo menej komplikované. Elegantné hodinky pre pánov sa vyznačujú najmä jednoduchosťou. Číselník by nemal byť zbytočne obrovský a mal by obsahovať jeden, maximálne dva, menšie údaje, ktoré sa z neho dajú vyčítať. Takéto pánske hodinky nájdete pod názvami klasické alebo analógové.

3.    Ďalším kritériom je jednoznačne farba. Pri spoločenskej udalosti či obchodnej prezentácii sa od gentlemana očakáva, aby prišiel dokonale zladený. Nereprezentuje predsa len seba, ale i svoju firmu či dokonca rodinu. A mal by sa ukázať v čo najlepšom svetle. Výber hodiniek do značnej miery ovplyvňuje vopred zvolený odev a zvyšné doplnky. Farba samotných hodiniek by mala ladiť s manžetovými gombíkmi či s manželskou obrúčkou. Môžu byť aj dvojfarebné. Napríklad na kovovom remienku sa nachádza strieborná spolu s medenou. Vtedy si pán musí dávať pozor na to, aby sa pri ostatných drobných doplnkoch neobjavila ďalšia farba, ktorá by celkový dojem pravdepodobne narušila.

Okrem kovových remienkov je veľmi obľúbeným materiálom koža. V takomto prípade sa pán snaží zladiť farbu remienku s topánkami a opaskom. Odporúčame voliť kožu prevažne v hnedej až čiernej tónovacej škále, no vkusne zladené značkové hodinky aj v iných farbách vedia taktiež nositeľa ukázať v lepšom svetle.

Veríme, že sme vám problematiku spojenú s eleganciou hodiniek o niečo viac priblížili. No v neposlednom rade ide vždy o vás. Tak nenechajte spoločenské udalosti dlho čakať a predveďte svoje nové značkové elegantné hodinky.