5 tipov ako predĺžiť životnosť vášho iPhonu: Tieto si osvojte a ušetríte!

5 tipov ako predĺžiť životnosť vášho iPhonu: Tieto si osvojte a ušetríte!

Ak vlastníte šikovný smartfón, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie telefóny sveta, mali by ste naň dávať pozor a naučiť sa s ním zaobchádzať šetrne. Čo všetko by ste ešte mali dodržiavať?

Stavte na kvalitnú ochranu
Kryty, puzdrá, obaly, fólie či tvrdené sklá… Je len na vás, akú formu ochrany zvolíte. Jednoznačne by ste však nemali nechávať váš cenný mobil napospas osudu. Nevinný pád ho môže rozbiť alebo natrvalo poškodiť. Avšak, keď máte ochranný doplnok, je váš smartfón v bezpečí a vy sa nemusíte ničoho obávať.

Nabíjajte telefón len kým nie je batéria plná
Mnohí z nás robia tú chybu, že nabíjajú telefón celé hodiny, aj keď je už dávno nabitý. Často tak dochádza k znehodnoteniu baterky, čo sa prejavuje jej neustálym vybíjaním a nestálosťou. Práve telefóny značky Apple sú na tento jav citlivé. Odpájajte batériu od nabíjačky, keď bude telefón signalizovať jej stopercentné dobitie.

Používajte držiaky do auta
Poznáte to. Telefonujete alebo sledujete navigáciu a mobil vám vypadne z ruky. Nielen, že v takejto situácii ohrozujete sami seba, tiež môže prísť k znehodnoteniu telefónu pri páde na zem. Zabráňte takýmto kolíznym situáciám používaním držiakov do auta. Sú praktické a zvyšujú bezpečnosť v aute.

Zvoľte náhradný diel namiesto nového telefónu
Ak sa vám poškodila súčiastka vo vašom telefóne, nevešajte hlavu. Pokazený displej, nefunkčný reproduktor alebo iná závada sa dá jednoducho vyriešiť tým, že si zaobstaráte náhradný diel pre váš mobilný telefón. Širokú ponuku náhradných dielov pre mobily a tablety nájdete na lcdpartner.com, neváhajte a vyberte si komponenty za skvelé ceny.

Ukladajte mobil na bezpečné miesto
A jedna logická rada – nenoste svoj telefón do kúpeľne či na toaletu, držte ho na vyšších miestach v domácnosti, aby sa k nemu nedostali deti a uložte ho vždy na rovnaké – bezpečné miesto. Vhodné je tiež neklásť ho vedľa pohárov alebo k jedlu. Mohlo by sa stať, že ho oblejete alebo inak znečistíte, čo by mohlo viesť k jeho znehodnoteniu.