Čo všetko ovplyvňuje zdravý rast vášho dieťatka?

Čo všetko ovplyvňuje zdravý rast vášho dieťatka?

Všetky deti chcú rýchlo vyrásť a byť dospelými s možnosťou využívania všetkých výhod, ktoré pozorujú u svojich rodičov.  Až v dospelosti často prichádzajú na to, že im detský svet a minimálne starosti vyhovovali oveľa viac. Do času než sa tak stane ale ubehne ešte veľmi veľa vody. Aby to bolo všetko v maximálnej možnej miere spokojnosti, mali by ste im na to zaistiť a dopriať všetky podmienky.

Viete ale, čo ovplyvňuje rast dieťaťa? Po prvé, samozrejme, dedičnosť. Ak sú mama a otec malí, je ťažké očakávať, že ich dcéra bude mať výšku modelky. Okrem dedičnosti, rast určuje oveľa viac faktorov: Využíva režim dňa a dokonca aj psychologickú atmosféru v rodine. Možno vám v tomto smere pomôžu aj šatky pre deti a veľa iných skutočností, o ktorých si teraz niečo povieme.

Zdravá strava je základ
Dieťa by malo jesť veľa mliečnych výrobkov, pretože obsahujú vápnik, čo je stavebný materiál pre zdravo rastúce telo. Každý deň musíte svojmu dieťaťu dať zeleninu a ovocie, pretože potrebuje vitamíny. Zvlášť užitočná je mrkva obsahujúca beta-karotén. Potrebné pre bežný rast a bielkovinové produkty sú aj mäso a ryby. Ak je dieťa chudšie, malo by jesť pomalšie.

Nezabudnite ani na duševnú stránku, dieťa potrebuje pre zdravý rast aj zábavu. Vyriešiť to môžete s originálnymi hračkami pre chlapcov. Lepšie budú rásť aj tie deti, ktoré trávia veľa času na čerstvom vzduchu, hrajú sa hry a venujú sa športovým aktivitám.

Nemenej dôležitý spánok
Osobitnú úlohu zohráva spánok, z dobrého dôvodu odborníci tvrdia, že deti vyrastajú aj počas spánku. 70 % rastového hormónu – somatotropínu – sa produkuje práve v noci. Ak dáte vaše dieťa neskoro spať, nemusí to naň v tomto smere pôsobiť príliš ideálne.
Je potrebné aj dočasne podriadiť spôsob životného štýlu celej rodiny záujmom dieťaťa.  Znamená to prípravu do škôlky s tým najlepším detským kostýmom alebo inými pomôckami pre  život v kolektíve. Keď sa ale vráti z tohto zariadenia, predčasne vypnite televízor a vyhnite sa veľkým návštevám. Vo večerných hodinách sa hrajte s dieťaťom len pri pokojných hrách, pred odchodom do postele mu rozprávajte príbeh, čítajte alebo spievajte, alebo môžete spolu počúvať tichú hudbu.
Vyhnite sa moderným technológiám a skúste to radšej s osobnou prítomnosťou, ktorú vaše dieťa naozaj ocení.