Bar s trendy vybavením

Bar s trendy vybavením

Láka nás pohodlné barové sedenie, tlmené osvetlenie, moderná hudba, to, že si môžeme svoje obľúbené nápoje vychutnať inde než v domácom prostredí… Majitelia barov to dobre vedia, preto sa snažia svoje prevádzky zariadiť štýlovým barovým nábytkom.

Komfort za barovým pultom
Častí i príležitostní návštevníci barov vám potvrdia, že si prevádzky nevyberajú iba podľa ponuky v nápojovom lístku, ale taktiež podľa zariadenia baru. Nikoho by nebavilo celé hodiny diskutovať s priateľmi na nepohodlnej stoličke, ktorá si už svoje odžila. Je plno možností, ako sa hosťom postarať o kvalitné sedenie, a vôbec nemusí byť rovnaké v rámci celej prevádzky. Ak opticky rozdelíte bar na niekoľko zón, každý si môže vybrať také barové sedenie, ktoré najviac preferuje. Treba však myslieť na to, že je viacero typov ľudí – jedni chcú mať v bare súkromie, iní chcú všetko vidieť a byť videní. Títo si najčastejšie sadajú za barový pult, ktorý je dominantou každého baru, preto stavte na jeho originálnosť. V súčasnosti sa na barové pulty využívajú materiály od výmyslu sveta, kremeň, sklo, zrkadlo, mramor, drevo, umelé obklady… Ak sú vhodne skombinované s osvetlením, barový pult patrične zažiari. Barové stoličky by k nemu rozhodne mali ladiť. Moderne pôsobia drevené barové stoličky, čalúnené, plastové i kovové. Niektoré majú opierku pre chrbát a ruky, a tak je sedenie ešte pohodlnejšie. Kto sa chce pred zvedavými pohľadmi druhých skryť, ocení popíjanie nápojov v barových boxoch. Tie najčastejšie využívajú páry alebo partie priateľov, ktorí sa chcú v podniku zdržať dlhšie. Barové boxy sú príjemným osviežením každého baru, zvlášť ak sú v pestrých alebo netradičných odtieňoch. Z praktického hľadiska sa bary najčastejšie vybavujú koženými barovými boxmi, ktoré sa jednoducho udržiavajú.

Akými stoličkami vybaviť bar
Aj váš bar môže disponovať moderným zariadením, avšak nie na úkor pohodlia zákazníkov. Preto pri výbere barového sedenia skúšajte na vlastnej koži, ktoré barové stoličky stoja skutočne za to. Drevené barové stoličky zapadnú do moderných prevádzok i do retro barov. Vyrábajú sa v rôznych odtieňoch dreva, ale aj farebné, s okrúhlymi i hranatými sedadlami. Ich neoddeliteľnou súčasťou je opierka na nohy. Barové stoličky s opierkou pre chrbát a ruky možno kombinovať aj s tými bez opierky, dajte si však pozor na jednotný štýl, aby to u vás v bare nevyzeralo ako na výstave s nábytkom. Pokiaľ máte konkrétnu predstavu o tom, ako by vaše barové stoličky mali vyzerať, nebude problém si ich dať vyrobiť na zákazku. Vďaka tomu sa na opierke chrbta môže objaviť logo vašej prevádzky alebo nejaký symbol. Barové stoličky s čalúnením pôsobia o niečo živšie ako celodrevené, avšak treba počítať s ich náročnejšou údržbou. Zatiaľ čo drevo, kov alebo plast stačí utrieť vlhkou handričkou, čalúnenie barového sedenia si pýta pravidelné tepovanie.