Overené a chutné recepty na zákusky

Overené a chutné recepty na zákusky

Maškrtenie si odpustí len skutočne málokto. Už v minulosti filozofovia podporovali myšlienku, ktorá znela skutočne jasne: „Ak nemáte chlieb, jedzte koláče!“. Pre mnohých je však stále maškrtenie určitým tabu, ktoré si doprajú len výnimočné. Iné je to v prípade tých, ktorí zákusky príliš v obľube nemajú, ale dajú radšej prednosť niečom slanému. Mnoho ľudí si však myslí, že zákusky či sladkosti sú zakázané a zdraviu skutočne neprospievajú. Opak je však pravdou – ak použijete kvalitné a zdravé recepty na zákusky a ingrediencie, svojmu telu pomôžete. Vďaka zákuskom nielen uspokojíte svoje chuťové poháriky, ale sú aj určitým liekom na nervy.

Ako zistíte, či je recept na zákusok skutočne kvalitným?
To, čo robí koláč koláčom je to, z čoho sa skutočne skladá. Ak si chcete byť istý tým, že sa chystáte použiť recept, ktorého výsledkom bude skutočne kvalitný a zdravý koláč, ako prvé sa zamerajte na to, z čoho sa skladá. Práve ingrediencie sú to, ktoré vám dokážu o zákusky napovedať veľa. Často sa však stáva, že vás určité recepty na zákusky zaujmú natoľko, že máte jednoducho chuť vyskúšať ich. Recept sa však skladá z nezdravých ingrediencií. Nemusíte však hneď mať hlavu v smútku, stačí, aby ste vymenili určité ingrediencie za tie zdravé. Ďalším faktom tiež ostáva, že práve naša kuchyňa sa neradí medzi tie, ktoré by varili skutočne zdravo. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že začnete čerpať inšpiráciu zo zahraničia? Práve zahraničné kuchyne dokážu inšpirovať k tomu, aby ste získali nielen nové recepty na zákusky, ale pri pečení použili niečo, o čom by sa vám v minulosti ani nesnívalo. Vedeli ste napríklad o tom, že cheeseecake pochádza zo Spojených štátov? V súčasnosti sa zaraďuje medzi jeden z najobľúbenejších zákuskov. Pred 10 rokmi sme však o takomto zákusku ani nechyrovali. Netreba sa teda obávať niečoho nového – buď sa poučíte alebo získate recept na zákusok, do ktorého sa skutočne zamilujete. Ak sa vám však určitá časť receptu nepozdáva, neobávajte sa ju pripraviť podľa vlastného uváženia. Experimentovanie rozhodne nie je na škodu.

Kde nájdete recepty na zákusky nielen z domácej, ale aj zo zahraničnej kuchyne?
Najlepším zdrojom inšpirácie je určite internet. Ak plánujete hľadať inšpiráciu zo slovenskej kuchyne, výborne vám poslúžia aj domáce kuchárske knihy. Ak by ste však chceli skúsiť niečo nové a netradičné, použite určite internet. Navštívte stránku www.korunnycukor.sk, kde nájdete odkazy a články nielen o domácich receptoch, ale aj rôzne zaujímavé typy či informácie zo zahraničných kuchýň.