Nové dizajnové tienenie do interiéru aj na terasu

Nové dizajnové tienenie do interiéru aj na terasu

Že je predčasné riešiť zatienenie okien a terasy na jar? Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu raz – dva! Pripravte sa a užite si pohodové leto v tieni novej pergoly Espacio. Vašu záhradu premení na oázu pokoja a relaxácie. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k staromódnym vnútorným žalúziám, má CLIMAX v ponuke rovno dva aktuálne trendy: látkový roletový systém Varieta a dizajnovú kolekciu zvislých fasádnych clôn. Tohtoročné tipy uzatvárajú dizajnové kazetové markízy Noveta a Kaseta.

Pohoda a relaxácia v tieni markízy
V prípade vonkajšieho posedenia na terase či balkóne sú vonkajšie markízy ideálna voľba. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy, pritom poskytnú dostatok tieňa aj pre väčšie plochy a široký výber dezénov a látok z nich robí krásny architektonický doplnok.

Funkcionalistický čistý tvar predurčuje kazetovú markízu Noveta k umiesteniu na fasádach moderných rodinných domov. Climax ju vyrába až do maximálnej šírky 6,5 metra s až 3,5 metra dlhým vysunutím. Markízu môžeme ovládať pohodlne diaľkovým ovládačom, inteligentným telefónom alebo riadenie zveriť senzorom a automatike.

Dizajnová markíza Kaseta perfektne chráni látku aj mechanizmus markízy pred poškodením a vplyvom počasia, vďaka čomu zostane markíza po dlhú dobu vo skvelom stave. K markíze Kaseta je možné si objednať výsuvný volán, ktorý zatieni terasu aj v podvečer, keď je slnko nízko. Maximálne vysunutie je 4 metre a vďaka spojeniu viacerých markíz dohromady zatienime až 14 metrov dlhú terasu. Voliteľným doplnkom je svetelná lišta, ktorá osvieti priestor pod markízou aj po zotmení a vytvorí tak príjemnú atmosféru.

Pergola pre náročných
Nová bioklimatická hliníková pergola Espacio je ideálna pre všetkých náročných zákazníkov vyžadujúcich to najlepšie. Bezchybne pracuje za akéhokoľvek počasia a v každom ročnom období. V oblastiach s miernym podnebím, kde nie sú snehové pokrývky príliš veľké, je možné pergolu využívať prakticky celoročne. Montuje sa na terasy rodinných domov, átria, verandy či záhradky reštaurácií.

Strechu tvoria hliníkové lamely, ktoré je možné naklápať až po uhol 140 stupňov a tým regulovať prenikajúce slnečné lúče a teplotu pod pergolou. Maximálny rozmer pergoly Espacio je 7 x 4,5 metra. „Pergolu Espacio vyrábame pre každého zákazníka na mieru, presne podľa jeho individuálnych požiadaviek,“ hovorí David Žabčík, obchodný riaditeľ spoločnosti CLIMAX.

Výhľad z okna si korigujete vy
Okolie máme moc radi. Avšak niekedy chceme ostré slnko, prievan alebo zvedavé oči vytesniť z našich domovov. Fasádne látkové clony túto funkciu plnia skvelým spôsobom, a ešte k tomu skrášlia náš dom. Zvislá fasádna clona Winrol predstavuje veľmi zaujímavú variantu k vonkajším žalúziám alebo roletám. Tento obľúbený systém výborne tieni a vďaka neprebernému množstvu farieb aj skvelo vyzerá. Jeho výhodou je jednoduchosť konštrukcie a ľahká montáž boxu. Pri tomto type tienenia môže byť použitá perforovaná látka Soltis.

Soltis je tkanina vyrobená zo 100% polyesterového vlákna a vrchnej PVC vrstvy. Vďaka malým otvorom v ploche tkaniny je zaistená prirodzená ventilácia a čiastočný priehľad látkou von. Soltisové vlákna sú pri výrobe napínané a tým dosahujú veľkú pevnosť a odolnosť proti vetru. V závislosti na type a farbe môže Soltis zadržať až 90 % slnečného žiarenia.

Miesto záclon rolety šité na mieru
Pre roletový systém Varieta z dielne Climax sú charakteristické kovové konzoly a hliníková hriadeľ ukrytá v dizajnovej kazete. Na výber je z kolekcie 317 látok. „Varieta sa ovláda plastovou alebo kovovou retiazkou, či bez námahy pomocou elektrického pohonu. Látková roleta Varieta zatieni okno až o šírke 200 cm a spojiť možno až tri rolety dohromady. V takom prípade však musíme ovládanie zveriť do rúk elektropohonom,“ hovorí David Žabčík.

Viac informácií a inšpirácie nájdete na www.servisclimax.sk