Najobľúbenejší nápoj na celom svete. Čo o ňom viete?

Najobľúbenejší nápoj na celom svete. Čo o ňom viete?

Nikdy neviete, ktorá z dostupných informácii sa vám v priebehu vášho života môže zísť. Napríklad aj vtedy, ak sa rozhodujete niekoho potešiť darom v podobe kvalitného vína, alebo pohostiť priateľov na plánovanej spoločenskej udalosti. O víne sa vie toho veľa, no niektoré informácie  môžu byť v závislosti od dostupných zdrojov odlišné. My vám prinášame malý prehľad toho, čo by vás mohlo o pozitívnych vlastnostiach tohto najobľúbenejšieho celosvetovo uznávaného nápoja zaujímať.

Nie je hrozno ako hrozno
Klasické odrody vína sa vyrábajú z tých najkvalitnejších hroznových bobúľ. Nie je to ale nám známe ovocie, ktoré vidíme na pultoch v obchode. Hrúbka šupy je oveľa väčšia, čo samozrejme závisí aj od konkrétnej odrody. Tých identifikovaných je niečo viac ako 1300, no len asi 150 z nich sa využíva pri výrobe svetových značiek vína. Každý z nás má tú svoju obľúbenú značku, no asi všetci veľmi dobre vieme, že najlepšie sú kvalitné talianske vína.

Čo ovplyvňuje jeho chuť
Okrem odrody a spôsobu spracovania je to aj forma naservírovania. Víno je jedno z najviac náchylných nápojov vzhľadom na spôsob podávania. Nie len materiál, ale aj tvar nádoby tu zohráva svoju rolu.
V roku 1986 prišiel Georg Riedel, rakúsky sklársky výrobca 10. generácie, na trh s ponukou cenovo dostupných strojových krištáľových fliaš Vinum. Linka vyrábala rôzne tvary skla pre rôzne druhy vína, čo v počiatkoch spôsobovalo veľa zmätku, pretože vtedajší spotrebitelia boli zvyknutí len na jeden druh takýchto nádob. Zrejme aj vďaka nemu si teda môžete dnes už chuť dobrého Rizlingu Rýnskeho vychutnať inak a lepšie.
Bez ohľadu na to, či bol zámer Georga Riedela čisto ziskový, ukázalo sa, že mal pravdu.

Ako ho degustovať
Samozrejme,že someliéri to robia v porovnaní s laikmi lepšie a do toho najmenšieho detailu, no ani vy nemusíte byť za ich schopnosťami pozadu. Aj na zájazde Ajax Amsterdamu si ho môžete vychutnať rovnako ako v našich zemepisných šírkach, pretože je na to zavedená 4-stupňová degustačná metóda, ktorá sa využíva na celom svete. Hodnotí sa:
•    vzhľad
•    vôňa
•    chuť
•    dojem

Okrem toho by ste sa mali víno správne naučiť aj otvárať, kombinovať ho s jedlom a vedieť vyberať v obchodoch. S týmito informáciami to možno bude o niečo lepšie a jednoduchšie.