Kto vám najlepšie nastaví geometriu kolies?

Kto vám najlepšie nastaví geometriu kolies?

Pohodlná a ničím nerušená jazda šoféra závisí od viacerých faktorov. Veľkú časť z nich ale ovplyvňuje samotný vodič, pričom si to ani nemusí uvedomovať. Ak sa to dlhodobo podceňuje a prehliada, môže vám to spôsobiť nemalé problémy, ktoré v konečnom dôsledku ohrozujú aj vaše zdravie. Ako predísť takýmto situáciám? Informácie z tohto článku vám to prezradia.

Pneumatiky a ich údržba
Tie sú asi najviac opotrebovanou súčasťou auta. Ak sa k tomu pridajú aj poveternostné podmienky a  nepriaznivé počasie, môže byť pre vás účasť na vozovke veľkým rizikom, na základe čoho musíte hľadať často rýchly osobný pneuservis. Podceňuje sa aj výmena pneumatík, a pritom je to tá najviac diskutovaná téma viacerých fór. Robte to presne naopak a na všetko sa radšej dopredu pripravte.

Ako je na tom váš podvozok
Veľkým problémom v oblasti nápravy je ale aj správne nastavená geometria kolies. Aj tá sa vplyvom nedokonalej jazdy šoférov môže veľmi rýchlo zo svojich klasických hodnôt vychýliť. Dajte si ju prekontrolovať.

Výkon motora nepodceňujte tiež
Kvalitný olej a dokonalé riadenie výkonu. V tomto chladnejšom období sa pripravte na výmenu základných prvkov v aute. V chladnom počasí sa niektoré materiály a kvapaliny správajú inak, preto musíte vyberať tie, ktoré majú špeciálne prímesi. Okrem toho by ste možno mali zvážiť aj  repas turba na vašej Audine. Takáto drobná úprava má svoj zmysel tiež a výkon motora naozaj podporí.

Ak si chcete svoju jazdu ešte viac spríjemniť, postačia vám malé úpravy v podobe inštalácie jednoduchých deflektorov. Občas neuškodí, ak si prekontrolujete aj to, kedy bol prečistený váš DPF filter. Mali by ste si ale nájsť svoj najbližší autoservis a dobrého automechanika, ktorý vám odporučí tie najkvalitnejšie a najdostupnejšie riešenia.