Ako je to so zásnubným prsteňom pri rozchode? Vracajú sa aj obrúčky?

Ako je to so zásnubným prsteňom pri rozchode? Vracajú sa aj obrúčky?

Zoznámenie dvoch ľudí je o vzájomných sympatiách a pochopení. Ak sa z týchto dvoch základných charakteristík vyvinie dlhodobý vzťah, mnohé páry sa ho rozhodnú spečatiť uzavretím manželstva. Významný deň v živote oboch partnerov, kde sa na základe sľubu vernosti a oddanosti tomu druhému prejavuje veľkosť takéhoto zväzku. Ako je to ale v prípade, ak sa vo vzťahu objaví problém a premýšľate nad jeho riešením?

Zvažujte svoje rozhodnutia
Veľmi ľahko sa to píše, no realita je samozrejme oveľa ťažšia. Začína sa to výberom toho najkrajšieho zásnubného prsteňa a pokračuje ku kúpe zlatých svadobných obrúčok. Takéto šperky sú ale viac než len drahý kov so svojím leskom. Symbol vzťahu, charakter dvojíc v konkrétnom páre. Preto by ste ich zaobstaranie mali dobre zvážiť. Nie je to vždy práve najlacnejšia záležitosť, z čoho vyplýva otázka, ako postupovať s jeho vlastníctvom, ak sa chcete rozísť.

Vrátiť alebo nie
Samozrejme, že klasický dar v podobe dámskych diamantových náušníc by predmetom takéhoto  sporu byť nemali. Komplikácie môžu nastať ale v prípade zásnubného prsteňa. Závisí to od etikety a hodnôt, ktoré konkrétna dvojica uznáva. Zásnubný prsteň je ale symbolom potvrdenia vzťahu.
Zákony niektorých štátov diktujú, že takýto krúžok musí byť po rozchode vrátený, pretože to bol dar z lásky, ktorá sa tu ale skončila. Ostatné štáty súhlasia s tým, že ak človek zruší zásnuby, má žena právo si tento prsteň nechať.

Vec dedičstva
Ak je ale prsteň dedičstvom, môže nastať otázka o etike jeho vrátenia bez ohľadu na to, čo nepísaný zákon hovorí. Všeobecne ale platí, že žena by mala zásnubný prsteň vrátiť, pričom je na partnerovi, ako sa k tejto situácii postaví. Človek dopredu predvídať naozaj nevie a nie všetky vlastnosti druhej osoby dokážeme objaviť v začiatkoch vzťahu. Lodičky s remienkom alebo uzavretou pätou využijete aj v prípade zrušenia zásnub, prsteň vám ale bude pripomínať konkrétnu osobu a spomienky s ňou spojené, preto je naozaj na zvážení jeho nosenie, ak ste sa rozišli.