Pivo plné vitamínov

Pivo plné vitamínov

Už dávno vieme, že pivný pupok je iba mýtus. Toto si pravdepodobne vymysleli nahnevané ženy, ktoré sa nedokázali zmieriť s tým, že si ich muži idú za pivom aj nohy dolámať. Preto je vhodné, aby sme si o pive povedali pár pozitív, ktoré možno zmiernia všetky budúce partnerské hádky.

Alkohol treba piť v rozumnej miere
Keď sa vyzdvihujú priaznivé účinky užívania alkoholických nápojov, tradične treba spomenúť, že ich konzumácia by mala byť mierna. Dve deci vínka denne/párkrát do týždňa alebo pohár kvalitného piva môžu v dobrom ovplyvniť náš zdravotný stav, preto sa už vonkoncom netreba hanbiť alebo hádať za to, že nám chutí. Pitím piva sa môžeme vyhnúť napríklad kardiovaskulárnym ochoreniam a vysokému krvnému tlaku, no zaiste ste si skôr všimli to, že po dobrom pivečku na nás častejšie volá príroda. Močopudné účinky piva znižujú riziko vzniku infekcií a vďaka obsahu horčíka sa pravdepodobne vyhneme aj vzniku obličkových kameňov. Kto má problémy s nespavosťou, môže si dať vždy pred spaním za pohár sladového nápoja a nemusí viac rátať ovečky. Keďže pivo obsahuje iba minimum kalórií a žiaden tuk či cholesterol, jeho konzumáciou si neprivodíte ani kilá navyše.

Pivo aj pre ženy
Ak sa vaša partnerka neustále sťažuje na chladničku plnú piva, mali by ste ju ponúknuť. Pivo je totiž plné vitamínov a cenných látok, ktoré sa starajú napríklad aj o kvalitu pokožky a vlasov. Obsahuje množstvo draslíka a fosforu, riboflavínu a stopových prvkov. Pre obsah kyseliny listovej sa nealkoholické druhy piva dokonca odporúčajú aj tehotným ženám. Aby nám pivo viac chutilo, je vhodné ho piť ešte pred jedlom, aby povzbudilo naše trávenie. Piť pivo po jedle môže tráviace ústrojenstvo skôr podráždiť. Aj na stránkach www.mabo.sk si môžete zaobstarať niektoré druhy piva, ktoré vám rozhodne zachutia. Skvelé je, že po ne nemusíte nikam chodiť, ale ich priamo pred váš dom doručí kuriér. Väčšia párty teda zaiste uvíta aj niekoľko debničiek piva.