Drobné radosti cyklistov

Drobné radosti cyklistov

Kto športuje, vie, že to robí nielen pre svoju potechu, ale predovšetkým pre svoje zdravie, a tak mu nie je ľúto sa každú chvíľu potešiť inou maličkosťou. Alebo rovno novým bicyklom!

Nie je bicykel ako bicykel
Je to pravda, o ktorej sa nehodno hádať. Iba ten, kto sa venuje cyklistike profesionálne, vie posúdiť, na ktorom bicykli sa jazdí skutočne pohodlne a dá sa na ňom dobre zašportovať. Keďže kúpa kvalitného bicykla nie je každodenná a vonkoncom nie ani lacná záležitosť, väčšinou si cyklista pár mesiacov poctivo sporí, a ak nechce kúpiť mačku vo vreci, sleduje hodnotenia na internete. Bicykel sa rozhodne vyberá podľa druhu cyklistiky, ktorý vykonávame. Ak jazdíme iba do práce a cez víkend sa vyberieme s rodinou na cyklistické chodníky, pravdepodobne nebudeme nároční ani na funkcie bicykla. To sa však netýka športovcov, ktorí sa bicyklujú súťažne. Horské, cestné i mestské, krosové alebo trekingové bicykle vylepšia životný štýl tých, čo doteraz sedeli len doma alebo sa presúvali z miesta na miesto autom.

Príťažlivé cyklodoplnky
Cyklista môže na svojich cestách zaujať spôsobom jazdy, dizajnom svojho bicykla, ale i nápaditými cyklodoplnkami. Ak sa vyberá na dlhšie trasy, potrebuje byť vhodne oblečený, chránený prilbou a rukavicami, mať poruke vak na vodu, kvalitné reflexné prvky alebo cyklopočítače. Batohy môžu ladiť s cyklooblečením alebo priamo s bicyklom a okrem vody v nich pokojne môžete mať uložený i mobil a doklady. Pri výrobe batohov sa využívajú elastické a vzdušné materiály a je veľmi dôležité, aby boli z nepremokavých materiálov. Dobrý cyklistický batoh na chrbte takmer necítite. Ak svoj bicykel využívate predovšetkým na cestu do práce, na nákupy a nosenie detí do škôlky, určite si nezabudnite zaobstarať detskú sedačku, v ktorej si dieťa vychutná bezpečnú jazdu, kým nenasadne na svoje prvé odrážadlo, trojkolku či bicyklík s pomocnými kolieskami. Toto všetko sú drobnosti, ktoré potešia každého, kto denne sadá na bicykel.