Osviežte sa s novou uhorkovo-limetkovou príchuťou revolučného nápoja Oxy water®

Osviežte sa s novou uhorkovo-limetkovou príchuťou revolučného nápoja Oxy water®

Bez vody človek vydrží týždeň. Bez kyslíka 5 minút. Dve najdôležitejšie esencie života. Práve tie spojila do jedného „take away“ produktu Oxy water® pred rokom a pol Slovenka Julianna Hložek Grmannová. Za svoju prácu získala aj ocenenie Podnikateľka roka 2016, ktoré udeľuje Slovak Business Agency ženám, ktoré sa dali na neľahkú cestu podnikania a dokážu sa v silnej konkurencii presadiť na trhu. Tento rok prináša na trh ďalšiu novinku: ochutenú kyslíkovú vodu uhorka/limetka Oxy water® bez sladidiel.

Chuť na báze vlastnej vôle
Nová uhorkovo/limetková príchuť kyslíkovej vody Oxy water® neobsahuje nielen cukor, ale ani umelé sladidlá, ktoré sú reálne nebezpečnejšie ako cukor, a ani žiadne alternatívne sladidlá, vrátane stévie. Napriek tomu, že aj z prieskumov vyplývajú citrusové chute ako tie najobľúbenejšie, v tomto prípade spotrebiteľské chute neboli pri výrobe nového druhu kyslíkovej vody na prvom mieste. „Ovocie a zeleniny, ktorá obsahujú veľmi veľa fruktózy vytláčajú z buniek kyslík, a teda aj z našej kyslíkovej vody. Na to, aby sme dosiahli požadovaný obsah kyslíka sme preto museli nájsť ovocie a zeleninu, ktorá spĺňa na jednej strane naše požiadavky a na strane druhej má príjemnú osviežujúcu chuť,“ vysvetľuje Julianna Hložek Grmannová.
Celá zelená Oxy water® je postavená okrem kyslíka na báze prirodzenej chuti a najmä vône, ktorá sa objaví po otvorení plechovky. Určená je tak nielen pre tých, ktorí nemajú radi chuť čistej vody. Prírodná aróma je rakúska, z reálnej uhorky a limetky.

Kyslík na pulte
Vznik kyslíkovej vody Oxy water® súvisí s onkologickým ochorením, s ktorým Julianna Hložek Grmannová zápasila pred 10 rokmi. Práve choroba ju nasmerovala k štúdiu účinkom koncentrovaného kyslíka. Toto štúdium viedlo následne k otvoreniu kyslíkového centra OxySlovakia, a neskôr k výrobe vlastného produktu Oxy water®. Naštudovala si vtedy prácu Dr. Otta Wartburga, nositeľa Nobelovej ceny za výskum rakoviny, ktorý tvrdí, že zhubnej chorobe sa nedarí existovať v dostatočne okysličenom prostredí. V špeciálne vyrobenej plechovke preto na trh priniesla revolučný nápoj Oxy water®, ktorý obsahuje 90 mg kyslíka na liter.

Hodnota kyslíka v bežnej vode je u nás 7–9 mg kyslíka na liter. Oxy water® priniesla zapatentovaných a udržateľných 90 mg/l. Kyslíková voda ponúka okrem uhasenia smädu prirodzenú vitalitu bez stimulantov, pocit ľahkosti v žalúdku, pocit čistých hlasiviek, prevenciu proti civilizačným chorobám, najmä proti onkologickým, obsahuje nula kalórií, okysličuje mozog a napomáha zvyšovať výkonnosť pri športe vďaka okysličeniu krvi. „Čerstvú, okysličenú vodu, ktorá je zdravotne neškodná, si môžete vziať do auta, objednať v reštaurácii, vypiť ju ku káve alebo pri športe. Ak ju pijete jemne chladnú, je tak viac protizápalová,“ dopĺňa Julianna Hložek Grmannová.