Orlí zrak po laserovej operácii

Orlí zrak po laserovej operácii

Nie všetci sa môžeme tešiť z bezchybného zraku. Niekoho stretnú poruchy videnia už v detstve, iným sa problémy so zrakom dostavia o čosi neskôr. Akékoľvek zrakové defekty však možno právom považovať za veľmi nepríjemné. Tieto sa našťastie dajú rýchlo a jednoducho odstrániť prostredníctvom laserovej operácie.

Adepti na operáciu laserom
Ak sa už od detstva pasujete s dioptrickými okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami, zaiste toho máte už plné zuby. Je to diskomfort, s ktorým nás naši rodičia naučili žiť a akosi sme sa s ním už zmierili. Kto však prestane ostro vidieť až v priebehu rokov, vie veľmi dobre porovnať, aký bol život bez dioptrií a s nimi. Starostlivosť o ne je časovo aj finančne náročná a musíme počítať s istými obmedzeniami, napr. pri kúpaní, športovaní alebo pri tanci. Navyše, čím kvalitnejšie a štýlovejšie okuliare, tým vyššia je ich cena. Žiaľ, je iba málo pravdepodobné, že si s jedným druhom sklíčok alebo rámu vystačíte celý život, a tak budete v pravidelných intervaloch navštevovať optiky a odľahčovať peňaženky. Pokiaľ sa vám ešte váš známy nepochválil s tým, že absolvoval bezbolestnú operáciu očí, asi ťažko uveríte, že to môže byť reálne. No keď existuje pokrok vo svete módy alebo techniky, prečo by sa tak nedialo aj v medicíne? So špeciálnym femtosekundovým laserom sa dá odstrániť krátkozrakosť aj astigmatizmus, a to rýchlo a bezbolestne. Ak pri vstupnom vyšetrení lekár skonštatuje, že spĺňate základné predpoklady na absolvovanie operácie očí laserom, môžete sa tešiť na úplne nový pohľad na svet. Certifikovaný laser je schopný odstrániť krátkozrakosť nad -1 dioptrie a astigmatizmus do 10 cylindrov. Daná operačná metóda prináša najstabilnejšie výsledky spomedzi všetkých laserových operácií.

Laserová operácia očí vykonávaná bez rezu
Operačná metóda Relex Smile sa vykonáva špeciálnym laserom. Ak máte obavy z rezania oka alebo nepríjemného zápachu vznikajúceho prepaľovaním očného tkaniva, pri laserovej operácii Relex Smile sa toho nedočkáte. Prístroj maximálne presne odstraňuje iba prebytočné tkanivo, bez sprievodného hluku i zápachu. Už na druhý deň po operácii vidíte ostro ako orol a môžete vyraziť do práce alebo dokonca na dovolenku, bez nutnosti ostať práceneschopný. Pocity bolesti sa nedostavia ani pri vykonávaní zákroku, ani po ňom. A zatiaľ čo po bežnej operácii očí je nutné nosiť ochranné dioptrie alebo si do očí dlhodobo kvapkať umelé slzy z dôvodu suchých očí, po laserovej operácii očí metódou Relex Smile nadobudnete pocit, akoby ste sa s očnými problémami nikdy predtým nestretli. Môžete sa bez obmedzení venovať všetkým činnostiam, ktoré máte tak radi, alebo vykonávať svoje zamestnanie ešte precíznejšie ako doteraz.