Je priestor vo vašom okolí nedostatočný? Vďaka regálovému systému ho začnete využívať skutočne efektívne.

Je priestor vo vašom okolí nedostatočný? Vďaka regálovému systému ho začnete využívať skutočne efektívne.

Nedostatok priestoru je bežnou vecou. Stiesnené priestory nájdeme hlavne v kanceláriách či v iných administratívnych priestoroch, v ktorých sa nachádza obrovské množstvo papierov či rôznych iných kancelárskych pomôcok. Kancelárie je však možné udržať prehľadné aj vďaka vhodným pomôckam, kam sa zaraďuje aj regálový systém.

Regálový systém – šikovná pomôcka nielen pre kancelárie
Regálový systém však nie je vhodný len do administratívnych priestorov. Svoje uplatnenie nachádza aj v automobilovom a strojárskom priemysle, nájdeme ho však aj v obchodoch či v domácnostiach. Na regálový systém je možné uskladniť tovar menších rozmerov. V kanceláriách sa regálový systém používa na uloženie šanónov. Efektívnym riešením sa stáva vtedy, ak potrebujeme uskladniť väčšie množstvo dokumentov. Práca s dokumentmi je pomerne náročná záležitosť. Udržať všetky dokumenty prehľadné tak, aby človek okamžite vedel, kde sa daný dokument nachádza je takmer nemožné. Šanóny je však možné označiť a uložiť tak, aby sme sa okamžite dostali k tomu, čo potrebujeme. Ak teda potrebujete mať vo všetkých dokumentoch poriadok, kancelársky paletový regál je tým správnym riešením. Priemyselný regálový systém je navrhnutý tak, aby na ňom bolo možné uskladniť väčšie množstvo tovaru. Regálové systémy do priemyselných prevádzok je možné vyskladať podľa aktuálnych skladových potrieb. Je možné ich rozložiť a opätovne zložiť tak, ako je v danej situácii potrebné. Regálové systémy v skladoch či v iných priemyselných prevádzkach sú väčšinou viacpodlažné. V prípade viacpodlažných regálových systémov v priemyselnych prevádzkach je však potrebné, aby bola podlaha skutočne pevná a vydržala aj väčší nápor. Aby bol regálový systém bezpečný, podlaha musí byť hladká, aby nedošlo k prevráteniu regálu. Ak chcete v sklade využiť každý milimeter, vhodným riešením sa stávajú výškové regálové systémy. Tie sú vhodné pre voľne stojace výškové zariadenia, ktoré sú obsluhované vysokozdvižným vozíkom. V prípade výškových regálov je však potrebné aby boli postavené skutočne precízne. Regálové systémy musia byť bezpečné. V prípade výškových regálových systémov to platí dvojnásobne, preto je potrebné, aby boli podrobené kontrole minimálne jeden krát za rok. Regálový systém nájdeme aj v obchodoch. Regálové systémy pre obchodné prevádzky bývajú navrhované tak, aby šetrili čo najviac priestoru a aby bolo možné na ne uložiť čo najviac tovaru. Regálové systémy majú aj výstavnú funkciu – kupujúcemu ukazujú všetko to, čo si môže v danej prevádzke zakúpiť.

Čo teda predstavuje najväčšie výhody regálových systémov?
Regálové systémy šetria okolité priestory a zabezpečujú, aby boli využívané na maximum. Umožňujú tiež tovar vystaviť a spraviť okolie, v ktorom sa nachádzajú prehľadnejším a bezpečnejším.