Stravné lístky v roku 2018: Nová farba, výhody ostávajú rovnaké

Stravné lístky v roku 2018: Nová farba, výhody ostávajú rovnaké

Gastrolístky, stravné lístky, gastráče, stravovacie či jedálne kupóny – množstvo názvov, význam ostáva rovnaký. Na aké novinky s našimi jedálnymi kupónmi sa môžete tešiť v roku 2018? Alebo čo robiť v novom kalendárnom roku s nepoužitými stravovacími poukazmi s platnosťou do 31. decembra 2017? Aj to sa dozviete v týchto riadkoch.

Nová farba gastrolístkov v roku 2018
V roku 2017 naša spoločnosť obliekla jedálne, nápojové a sociálne kupóny do zelenej farby. Aj tentokrát platí pravidlo: nový rok, nová farba. S akým odtieňom sa budete stretávať na gastrolístkoch v roku 2018? Zelenú sme sa rozhodli nahradiť vizuálne teplou oranžovou. Toto sú farebné zmeny prednej strany, ale čo zadná časť? Aj tá bude mať v roku 2018 nový šat – bledomodrú nahradí fialová. Ani na nových stravovacích kupónoch nechýbajú bezpečnostné prvky ako dvojfarebný metalický pruh, mikrotext či UV vlákna. Čo však s gastrolístkami s platnosťou do 31. decembra 2017, ktoré nestihnete využiť?

Čo s nepoužitými stravnými lístkami v roku 2018
Máte množstvo stravných lístkov, ktorým sa končí platnosť 31. decembra 2017? Nemusíte sa obávať toho, že by vám v roku 2018 prepadli. Ak ste zamestnanec, odovzdajte ich svojmu zamestnávateľovi. Ten ich môže až do 20. januára 2018 odovzdať nám a my mu vystavíme dobropis. Ten je možné využiť na kúpu nových stravovacích poukazov na rok 2018.

Výhody stravovacích poukazov
Hlavnou výhodou pre zamestnávateľov je, že stravovacie poukazy nemajú charakter platobného prostriedku, a tak sú oslobodené od DPH. Okrem toho výskumy ukazujú, že väčšina zamestnancov ich považuje za benefit, vďaka čomu pôsobia motivačne. Stravné lístky prinášajú výhody nielen pre zamestnávateľov, ale aj pre zamestnancov. Plusom je, že až 55 % z nominálnej hodnoty stravovacieho kupónu preplatí pracovníkom ich zamestnávateľ. Výnimkou však nie sú ani gastrolístky, ktoré zamestnanci dostanú počas dovolenky či neprítomnosti na pracovisku. Tieto náležitosti však závisia od spoločenských zmlúv, ktoré vyjednali odbory.

Patríte k zamestnávateľom, ktorí považujú gastrolístky za výhodné? Objednajte si jedálne kupóny na rok 2018 už teraz.