SEAT Arona: Spoznajte mestský crossover s vlastnou osobnosťou

SEAT Arona: Spoznajte mestský crossover s vlastnou osobnosťou

SEAT nezostal nič dlžný svojej povesti a aj model Arona pomenoval podľa španielskeho mestečka – tentokrát na obľúbenom ostrove Tenerife. Šikovný crossover, postavený podľa dizajnu obľúbeného SEATu Ibiza je treťou novinkou v roku 2017 automobilky. SEAT len nedávno predstavil svoje prvé SUV s názvom Ateca a práve Arona mu má pomôcť vydobyť si výraznejšie postavenie v tomto obľúbenom segmente. Čím zaujme novinka z Pyrenejského polostrova?

SEAT dokazuje, že patrí medzi špičku v dizajne
Španielska automobilka aj modelom Arona dokazuje, že dizajnovo patrí medzi tie najzaujímavejšie. Dravé Full LED svetlá hovoria jasne: „Pripravte sa na mestského dravca, ktorý svoje kvality dokáže aj mimo mesta.“ Dynamické línie dizajnéri doplnili silnými akcentmi a vytvorili vozidlo s jedinečnou osobnosťou. Tešiť sa môžete na dvojfarebnú kombináciu, pri ktorej si vyberiete zo 68 rôznych farebných schém. SEAT Arona je prvý crossover postavený na modernej platforme MQB A0, vďaka ktorej získate v interiéri nadštandardný priestor. Tento model so svojou dĺžkou 4138 mm sa zaradil medzi SEAT Ibiza a Leon.

SEAT Arona ako mestský dravec
Arona je kompaktný crossover určený hlavne do mesta, no spoľahnúť sa naňho môžete aj počas dlhších jázd. 400-litrový batožinový priestor s pohodlnými sedačkami sa postará o príjemnú a bezproblémovú cestu aj na dovolenku.
Čo ukrýva Arona pod kapotou? Vybrať si môžete z troch benzínových agregátov – 1.0 TSI s výkonom 95 a 115 koní a motoru 1.5 TSI s výkonom 150 koní. Naftové motory zastupuje agregát 1.6 TDI s výkonom 95 a 115 koní. K dispozícii sú 5- a 6-stupňové manuálne prevodovky, silnejšie motory bude dopĺňať 7-stupňová DSG prevodovka.

Aké vychytávky Arona ponúka
SEAT Arona sa o zvýšenie bezpečnosti a vášho pohodlia stará nielen asistenčnými systémami, ktoré nájdete v malých modeloch značky, ale aj lepším výhľadom či spomínanými Full LED svetlometmi.  Srdcom infotainment systému je 8-palcová dotyková obrazovka, ktorú jednoducho prepojíte so svojím smartfónom. Tie si dokonca v SEATe Arona nabijete bezdrôtovo. Z nadštandardných prvkov si môžete vybrať napríklad bezkľúčové štartovanie či dvojzónovú klimatizáciu. Chcete sa dozvedieť o tomto vynikajúcom crossoveri viac? Dohodnite sa s nami na testovacej jazde a vyskúšajte si SEAT Arona na vlastnej koži.