Peugeot a jeho modely so štyrmi číslami: Zaujme vás viac 2008, 3008 či 5008?

Peugeot a jeho modely so štyrmi číslami: Zaujme vás viac 2008, 3008 či 5008?

Francúzska automobilka s levom na kapote už dávno nie je iba o jedinečnom dizajne. Pridali sa aj skvelé jazdné vlastnosti, bezpečnosť a pôžitok z jazdy. Čím vás zaujmú modely 2008, 3008 a 5008?

Peugeot 2008
Najmenším z týchto štvorčíselných Peugeotov je model 2008. Síce je menšieho vzrastu, no už na prvý pohľad pôsobí ako šelma. Môže za to dynamická predná maska s chrómovými prvkami a zadné 3D LED svetlá pripomínajúce pazúry. Nový Peugeot 2008 patrí do kategórie SUV a pre lepšiu odolnosť v offroad teréne nájdete po celom obvode čierne oplastovanie. Kvalitný dizajn oceníte aj v interiéri vozidla – pokrokový Peugeot i-Cockpit vám spoločne s kompaktným volantom umocní zážitok z jazdy aj v tomto modeli. Menej skúsení vodiči určite privítajú aj asistenčné systémy ako parkovací asistent či zadná parkovacia kamera.

Peugeot myslel aj na milovníkov moderných technológií – pomocou Mirror Screen ovládate svoj smartfón cez dotykový displej v aute a s Grip Control systémom sa zase auto prispôsobí každému terénu. Vďaka nízkej hmotnosti (od 1045 kg) sa v novej 2008-ke môžete tešiť na dynamickú jazdu a spotrebu, ktorá myslí na životné prostredie. Vybrať si môžete benzínový aj dieslový motor – pri benzínovom agregáte vyniká trojvalec s technológiou PureTech Euro 6 a dieslové BlueHDi oplývajú spoľahlivosťou.

Peugeot 3008
Už samotný fakt, že Peugeot 3008 získal prestížne ocenenie Auto roka 2017, naznačuje, že máme dočinenia s výborným autom. Po prvom pohľade naň nám dáva dizajn za pravdu – predná maska s odvážnymi líniami, výrazné blatníky aj nárazník a pazúry šelmy „ukryté“ v zadných svetlách naznačujú, že ide o dynamické SUV. Interiéru dominuje unikátny systém Peugeot i-Cockpit s head up displejom a kompaktným volantom s multifunkčnými tlačidlami. O nezabudnuteľný zážitok z jazdy sa stará aj panoramatická strecha či Hill Asist Descent Control, ktorý prispôsobí rýchlosť auta podľa úrovne klesania.

Peugeot 3008 disponuje výkonnými motormi Pure Tech a BlueHDi, ktoré myslia aj na vašu nízku spotrebu nielen v meste. Precízne agregáty sú doplnené presnou 6-stupňovou prevodovkou, pri ktorej oceníte jej pohodlné ovládanie. O bezpečnosť na cestách sa starajú asistenčné systémy ako Active Safety Brake či adaptívny tempomat s funkciou zastavenia. Milovníci hudby v Peugeote 3008 rozhodne ocenia prepracovaný hi-fi systém Focal. Aj tento model má systém Grip Control, s ktorým bude pre vás hračkou zdolávanie náročnejšieho terénu.

Peugeot 5008
Ani pri modeli 5008 tomu nie je inak – francúzske automobilky sú v dizajne skutočne svetovou špičkou. Keby sme si túto harmóniu rozmenili na drobné, nájdeme v nej karosériu s elegantnými líniami, prednú masku budiacu rešpekt a panoramatickú strechu so zadnou časťou, ktorej dominujú svetlá, s dynamickým nábojom. Peugeot 5008 si môžete vybrať v 5 aj 7-miestnom variante. Pasažierov poteší komfortný interiér a hlavne dostatok miesta na nohy aj  obrovský batožinový priestor. V interiéri tohto SUV opäť dominuje technológia i-Cockpit, ktorá vďaka intuitívnemu ovládaniu robí vozidlo bezpečnejším a zvyšuje pôžitok z jazdy.

Z motorizácie máte na výber efektívne a zároveň výkonné motory BlueHDi, PureTech a THP. Môžete ich kombinovať s manuálnou prevodovkou, alebo precíznou automatickou EAT6. Tá sa v kombinácii s dynamickým a tichým podvozkom zabezpečí jedinečné jazdné vlastnosti. Peugeot 5008 vyniká nielen na offroad cestách, ale aj na diaľnici či v meste. V prestížnych testoch Euro NCAP získal päť hviezdičiek a v kombinácií s i-Cockpitom a asistenčnými systémami, ako čítanie dopravných značiek, odporúčanie povolenej rýchlosti či systém núdzového brzdenia, prináša tú najvyššiu bezpečnosť. Aj 5008-ka sa vďaka Grip Control systému dokáže dokonale prispôsobiť povrchu a poteší vás agilnou jazdou.

Chceli by ste si jeden z týchto Peugeotov vyskúšať v akcii? Napíšte nám a dohodnite si testovaciu jazdu v ktorejkoľvek z našich pobočiek na celom Slovensku.