V tejto oblasti musíte dovolenkovať

V tejto oblasti musíte dovolenkovať

Kraj, ktorému dominuje víno, plody mora, ryby, zverina a strukoviny budete milovať. Nie nadarmo sa hovorí, že láska prechádza žalúdkom. Všetko, čo sme vám spomínali, zažijete aj v Španielsku. S týmto krátkym sprievodcom sa dozviete pár základných informácií, ktoré vám však bohato budú stačiť.
Vybrať sa na dovolenku do obľúbenej destinácie je vždy jednoduché, čo tak skúsiť to v oblasti, ktorá vám zatiaľ nič nepovedala. Dovolenka je odpočinkom, počas ktorého si chcete naplno užiť voľné chvíle nič nerobenia s tým, že využívate služby hostiteľskej  krajiny a samozrejme, že chcete spoznať kus exotiky. Plánovaná dovolenka v Španielsku bude presne takýmto druhom relaxu.

Jednoduchá a rýchla doprava
Do krajiny sa najlepšie dostanete letecky. Najrýchlejšou dopravou sa tu pýši Katalánsko, kam sa dopravíte aj z Prahy za takmer dve a pol hodiny, päť hodín poletíte na Kanárske ostrovy. Menou je od roku 2002 euro a do krajiny môžete vycestovať len s občianskym preukazom. Samozrejme, že pre istotu si môžete zobrať aj pas a prefotené kópie dokladov, to vám nebude na škodu v žiadnej krajine a pri nejednom exotickom zájazde. V turistických destináciách sa používa síce aj anglický jazyk, ale príliš veľké šance tomu nedávajte. Minimálne vtedy, ak sa vyberiete do zaujímavej reštaurácie, ktorá vás pohostí jedlami s exotickými názvami. Určite vám tu padne vhod aj slovník.

Aké teploty môžete očakávať?
Na severe krajiny Španielska vás čakajú teploty v letných mesiacoch medzi 20 ° C až 25 ° C, na jar a na jeseň čakajte kolísanie medzi 15 ° C a 18 ° C a v zime počítajte s výrazným ochladením. Na juhu len ťažko nameriate v letnej sezóne teplotu pod 28 ° C a často presiahne tropických 30 ° C. Návšteva tejto destinácie je preto rýdzo pre teplomilné osoby. Na ostrovoch dosahuje teplota vody v hlavnej sezóne okolo 26 ° C, okrem Kanárskych ostrovov, kde zažijete ešte o niečo väčšie teplo. Pokiaľ ste po plánovanom zväčšení prsníkov naplno si užijete vodné športy, medzi ktoré patria windsurfing, na vybraných miestach sa môžete potápať a pri hoteloch na pláží je v ponuke tiež jazda na banáne. Vynikne tu vaša dokonalá postava a telo sa dokonale zrelaxuje a zbaví nahromadeného stresu z práce.