S letenkou sa oplatí uzavrieť aj výhodné poistenie

S letenkou sa oplatí uzavrieť aj výhodné poistenie

V rámci cestovania na dovolenku, študijný pobyt alebo aj na bežnej služobnej ceste sa môže stať veľa nepredvídateľného. Obzvlášť to platí pre formu leteckej dopravy. Či už zdravotné komplikácie, naliehavé storno letenky zo strany zákazníka alebo aj neočakávaný krach leteckého dopravcu – to všetko sú dôvody, pre ktoré sa oplatí neváhať a s kúpou letenky si rovno vybaviť cestovné poistenie.

Uvedomuje si to aj letenkový rezervačný server superletuska.sk a v snahe vyjsť v ústrety svojim klientom uzavrel spoluprácu s ERV Evropskou pojišťovnou, a. s., špecialistom na cestovné poistenie s viac ako 100 ročnými skúsenosťami. Tým, ktorí si objednajú svoju letenku prostredníctvom superletuska.sk, sa tak naskytuje jedinečná príležitosť uzavrieť zároveň poistenie za bezkonkurenčnú cenu spomedzi poistných produktov na slovenskom trhu. Do konca apríla môžu využiť špeciálnu zľavu 30 % z ceny poistenia.

Miroslava Zelenáková, Country Manager Slovakia portálu superletuska.sk zdôrazňuje, že ide o jediný produkt na trhu, ktorý zahŕňa prípad krachu leteckého dopravcu. „Toto poistenie je zahrnuté v produkte komplexné poistenie. Ďalšou nespornou výhodou je, že ide o ústretové a bezkonkurenčne najrýchlejšie vyriešenie škody (škodovej udalosti) do siedmych pracovných dní,“ hovorí. Klient podľa nej len vyplní jednoduchý online formulár a pripojí scan požadovaných dokumentov.

„V prípade akejkoľvek ťažkosti a problému sa zákazník obracia priamo na poisťovňu, ktorá má vlastnú NON-STOP (24/7) asistenčnú linku. To je naša konkurenčná výhoda, nakoľko niektoré poisťovne využívajú externých partnerov, ktorý tento servis pre nich robia,“ pripomenula Miroslava Zelenáková.
Ak si v rámci procesu objednávky zákazníci pridajú do nákupného košíka aj poistenie, ktoré okrem iného tiež zahŕňa storno letenky, môžu žiadať od poisťovne preplatiť nemalú sumu. Inak by sa v prípade zrušenia cesty museli zmieriť s tým, čo im podľa podmienok, s ktorým súhlasili pri rezervácii letenky, vráti dopravca.

Rovnako vážne môžu byť zdravotné komplikácie počas pobytu za hranicami. Ceny poskytovania zdravotnej starostlivosti v zahraničí sa totiž môžu dostať až na tisíce eur. Práve preto je cestovné poistenie nevyhnutnou súčasťou takmer každej cesty. Vzťahuje sa na prípadnú chorobu, hospitalizáciu alebo úraz či smrť.

„Často krát je cestovné poistenie vnímané ako nasilu tlačený produkt od cestovnej kancelárie a klienti ho berú ako zbytočné navýšenie ceny. Je pravdou, že si zákazník jeho reálnu výhodu uvedomí až v prípade ohrozenia, prípadne konkrétnej nepríjemnej situácie na dovolenke. Poistenie prináša pokojnejší spánok a ničím nenarušenú dovolenku,“ uzatvára Country Manager Slovakia portálu superletuska.sk.